Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Patrol

Pirat drogowy stracił prawo jazdy. Pędził z prędkością 145 km/h

14.08.2020 11:02 | 3 komentarze | juk

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali 27-latka za jazdę z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym. - Mężczyzna swoim zachowaniem stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym - podkreślają mundurowi.

Pirat drogowy stracił prawo jazdy. Pędził z prędkością 145 km/h
Urządzenie pomiarowe wskazało, że kierowca pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia do 50 km/h, pędził z prędkością aż 145 km/h,
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj (13.08) przed południem przy ul. Centralnej w Połomi policjanci zauważyli osobowe bmw przemieszczające się w terenie zabudowanym z dużą prędkością. - Urządzenie pomiarowe wskazało, że kierowca pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia do 50 km/h, pędził z prędkością aż 145 km/h, a ponadto wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej - przekazuje Marta Pydych, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl.

Mundurowi zatrzymali samochód do kontroli. Kierowcą okazał się 27-letni mieszkaniec Świerklan. W związku z popełnionym przez niego wykroczeniem mundurowi zatrzymali mężczyźnie na trzy miesiące prawo jazdy. Ponadto ukarali go mandatem karnym w wysokości 700 zł, a na jego konto trafiło aż 15 punktów karnych.

Mundurowi apelują do użytkowników dróg o rozwagę i rozsądek oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. - Pamiętajmy, że nadmierna prędkość wciąż stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia - mówi Marta Pydych.