Sobota, 11 lipca 2020

imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta

RSS

Patrol

Raciborscy policjanci pompowali dla Wojtusia. Sprawdź, kogo nominowali [FILM]

08.06.2020 18:13 | 1 komentarz | żet

Nominowani przez OSP Łańce i OSP Brzezie funkcjonariusze z raciborskiej komendy podjęli wyzwanie i wsparli akcję strażaków z Gaszyna.

Raciborscy policjanci pompowali dla Wojtusia. Sprawdź, kogo nominowali [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Zasady akcji #GaszynChallenge są bardzo proste, a cel szczytny. Wystarczy wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub minimum 10 zł i pominąć ćwiczenia. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje minimum 3 instytucje, które mają 48 godzin na wykonanie zadania.

Policjanci z raciborskiej komendy podjęli rękawice i chętnie wzięli udział w #GASZYNCHALLANGE. Kwota, jaką trzeba uzbierać jest ogromna, ale dzięki zaangażowaniu wielu ludzi o dobrym sercu brakuje już niewiele. 8 czerwca po południu, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, policjanci wykonali symbolicznie 10 pompek i wsparli akcję. - Wojtusiowi życzymy dużo zdrowia, a Jego Rodzicom wytrwałości! Jesteśmy z Wami! - informują policjanci z Raciborza.

Funkcjonariusze KPP w Raciborzu do dalszej pomocy nominowali Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu, Urząd Gminy w Rudniku oraz Wodociągi Raciborskie.

Każdy może wpłacić datek na rzecz Wojtusia z Galewic. Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem portalu https://www.siepomaga.pl/wojtus.

Wojtuś Howis z Galewic (województwo łódzkie) to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA - najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych. #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej. W akcję włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby. Została ona zapoczątkowana przez strażaków z Gaszyna (pow. wieluński).

źródło: KPP Racibórz, oprac. ż