Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Patrol

Spotkanie z uczniami w Czerwionce

04.03.2020 09:40 | 0 komentarzy | acz

W Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach odbyło się spotkanie poświęcone tematyce handlu ludźmi oraz przestępstwom towarzyszącym temu zjawisku. Rybnicką komendę reprezentowała asp. Angelika Strzebińczyk zajmująca się na co dzień profilaktyką społeczną.

Spotkanie z uczniami w Czerwionce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjantka z wydziału prewencji rybnickiej komendy zajmująca się na co dzień profilaktyką społeczną przeprowadziła prelekcje dla młodzieży z Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach. Podczas spotkania z młodzieżą asp. Angelika Strzebińczyk poruszyła problematykę procederu handlu ludźmi oraz niebezpieczeństw, które młode osoby mogą napotkać podczas próby podjęcia pracy za granicą. Podczas spotkania prelegentami były również: Karolina Ryszka – doradca klienta Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku oraz Pani Ewa Jabłonowska-Kobiela–psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwionce-Leszczynach.

W trakcie prelekcji słuchacze dowiedzieli się m.in. na czym polega zjawisko handlu ludźmi, jakie przybiera formy, jakimi metodami posługują się przestępcy, aby zniewolić ofiary oraz gdzie ofiary handlu ludźmi i inne osoby mogą szukać pomoc handlu ludźmi. Omówiono także psychologiczne aspekty handlu ludźmi.
(acz)