środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

Na meczu było bezpiecznie

03.12.2019 10:42 | 0 komentarzy | acz

Ponad 100 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju wraz z policjantami z garnizonu śląskiego zabezpieczało mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS 1962 Jastrzębie i Stomil Olsztyn. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa mieszkańców Jastrzębia i kibiców, nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całym mieście. Podczas sportowego spotkania nie doszło do żadnych zakłóceń porządku.

Na meczu było bezpiecznie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Harcerskiej rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS 1962 Jastrzębia i Stomil Olsztyn. Nad bezpieczeństwem kibiców czuwało ponad 115 policjantów z jastrzębskiej komendy oraz oddziałów prewencji. Na trybunach zasiadło prawie 1,5 tysięcy osób. Mundurowi z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na terenie całego miasta. Zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice obiektu. Policjanci dbali, by każdy z uczestników bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

Przypominamy, że osoby, które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa, podlegają karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tys. zł. Przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej broni, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, materiałów wybuchowych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz, popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat więzienia oraz zakazy wstępu na imprezę masową.