Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Patrol

Nastolatek wbiegł pod samochód w Czerwionce

19.11.2019 15:51 | 0 komentarzy | acz

Policjanci ustalają dokładny przebieg zdarzenia drogowego, do którego doszło 18 listopada na ulicy Odrodzenia w Czerwionce-Leszczynach. W wyniku zdarzenia ranny został 15-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego.

Nastolatek wbiegł pod samochód w Czerwionce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O niebywałym szczęściu może mówić 15-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego. Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 16.30 w Czerwionce-Leszczynach na ulicy Odrodzenia. Ze wstępnych ustaleń policjantów z rybnickiej drogówki wynika, że kierujący autobusem miejskim zatrzymał się na przystanku autobusowym, aby wysadzić pasażerów. Wówczas 15-latek wybiegł zza stojącego autobusu wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy marki Dacia Logan. Kierująca osobówką, 28-latka jechała ulicą Odrodzenia, od strony Dębieńska. W wyniku potrącenia chłopak upadł na ziemię i chwilowo stracił przytomność. 15-latek z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala w Rybniku. Na szczęście jego życiu, nie zagraża niebezpieczeństwo. Dokładny przebieg zdarzenia ustalają rybniccy policjanci.

Pieszy nie bez powodu nazywany jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. W zderzeniu z jadącym pojazdem nie chroni go nic, a przy prędkości pojazdu 50 km/h, ma tylko 50 procent szans na przeżycie. Dlatego warto zadbać o własne bezpieczeństwo.
(acz)