Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Patrol

17 kolizji, jedną z nich spowodował pijany kierowca

04.11.2019 11:29 | 2 komentarze | mak

Od godziny 6.00 w czwartek do podziedziałku do godziny 6.00 trwała policyjna akcja "Znicz 2019". W Wodzisławiu Śląskim ponad 260 policjantów czuwało nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich bliskich. W tych dniach nie odnotowano żadnego wypadku, było za to 17 kolizji.

17 kolizji, jedną z nich spowodował pijany kierowca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wzmożona praca policjantów i apele o zachowanie zdrowego rozsądku najwyraźniej poskutkowały, gdyż Święto Zmarłych przebiegło bez poważniejszych zdarzeń drogowych. Nie znaczy to jednak, że przez cały okres trwania policyjnej akcji było tak spokojnie. Od czwartku odnotowano bowiem 17 kolizji drogowych. Na szczęście w zdarzeniach tych nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. W dniu Wszystkich Świętych doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych na ulicy Czyżowickiej w Wodzisławiu. Sprawcą kolizji był nietrzeźwy kierowca. 41-latek miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Policjanci podczas trwania akcji czuwali oni nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających. Prócz wspomnianych kolizji i jednym nietrzeźwym kierowcy nie doszło do żadnych innych incydentów na drodze czy interwencji związanych z akcją "Znicz".