Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Patrol

Grupa SPEED na rybnickich drogach

22.09.2019 09:59 | 3 komentarze | acz

W Rybniku, podobnie jak w innych miastach, działa specjalna grupa "SPEED", zwalczająca niebezpieczne zachowania w ruchu drogowym. Policjanci cały czas są aktywni na terenie miasta i powiatu rybnickiego. Tylko od lipca br. mundurowi namierzyli 265 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, a 10 piratów drogowych straciło już prawo jazdy.

Grupa SPEED na rybnickich drogach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od lipca br. policjanci z rybnickiej grupy "SPEED" cały czas są aktywni na terenie miasta i powiatu rybnickiego. Do tej pory asp. Artur Wyciszkiewicz wraz z sierż. Grzegorzem Laskowskim skontrolowali ponad 360 pojazdów. Niestety, aż 265 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość na naszych drogach. Okazało się, że na odcinkach drogi, na których obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, aż 10 kierowców poruszało się z prędkością powyżej 100 km/h. Za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie, oprócz utraty uprawnień do kierowania, ukarani zostali także mandatami i punktami karnymi.

Ponadto mundurowi zatrzymali 2 kierujących pod wpływem alkoholu oraz 2 ryzykantów, którzy wsiedli "za kółko" pomimo czynnego zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonego przez sąd. Stróże prawa zatrzymali także 12 dowodów rejestracyjnych.
(acz)