Niedziela, 23 lutego 2020

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

Patrol

Rybniccy policjanci uratowali młodego mężczyznę

14.02.2019 09:43 | 0 komentarzy | acz

Mundurowi z rybnickiej komendy patrolując rejon centrum Rybnika zauważyli leżącego na chodniku młodego mężczyznę. Jak się okazało, 21-latek nie oddychał. Policjanci przystąpili do reanimacji. Pierwszej pomocy udzielali aż do momentu przyjazdu karetki pogotowia. Gdyby nie natychmiastowa reakcja, mężczyzna mógłby nie przeżyć.

Rybniccy policjanci uratowali młodego mężczyznę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W nocy z wtorku na środę policjanci rybnickiego wydziału prewencji pełnili służbę patrolową. Około godziny 1:00, starsi sierżanci Mariusz Brzezina oraz Krzysztof Mularczyk w centrum miasta, na Placu Wolności zauważyli leżącego na chodniku młodego mężczyznę, który nie dawał żadnych oznak życiowych. Policjanci wezwali na miejsce zespół pogotowia, a do czasu przyjazdu karetki reanimowali poszkodowanego. Dzięki podjętej resuscytacji, mieszkaniec Rybnika zaczął oddychać i odzyskał przytomność. Mężczyzna trafił do szpitala. Jak się okazało, 21-latek leczy się na padaczkę.

Mariusz Brzezina i Krzysztof Mularczyk pełnią służbę w policji od 4 lat. Swoje obowiązki wykonują w Ogniwie Patrolowym Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.
(acz)