Czwartek, 18 kwietnia 2019

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Patrol

Kolejny wypadek na Pocztowej w Raciborzu. Tragedia kwestią czasu? [ZDJĘCIA, FILM]

21.11.2018 10:28 | 2 komentarze | żet

Trzyletnia dziewczynka trafiła do szpitala. Kierowcy mijali miejsce wypadku jakby nigdy nic.

Kolejny wypadek na Pocztowej w Raciborzu. Tragedia kwestią czasu? [ZDJĘCIA, FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

20 listopada około godz. 16.20 na ulicy Pocztowej w Raciborzu doszło do kolejnego wypadku. Tym razem zderzyły się tu opel astra i volkswagen golf, którym podróżowało pięć osób, w tym troje dzieci. Do szpitala z ogólnymi potłuczeniami ciała trafiła trzyletnia pasażerka golfa.

Policjanci wstępnie ustalili, że winę za spowodowanie wypadku ponosi 21-letni kierowca opla, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 33-letniemu kierowca volkswagena. Sprawą zajmie się sąd. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Zapis z monitoringu, na którym uchwycono przebieg wypadku.

W tym miejscu często dochodzi do zdarzeń drogowych (wyjazd z Kauflandu, niedostosowanie prędkości do warunków pogodowych). Co ciekawe, policjanci regularnie doglądają placu Dworcowego i ulicy Pocztowej ze względu na częste w tym miejscu wykroczenia popełniane przez pieszych (przechodzą przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, skracając sobie drogę do sklepu i serwisu GSM oraz dworca kolejowego).

Nie trzeba wielkiej wyobraźni, aby zadać sobie pytanie, co stałoby się z pieszym, który znajdowałby się na jezdni w czasie takiej kolizji drogowej. Właściciel sklepu interweniował w tej sprawie w urzędzie miasta. Zwracał uwagę na konieczność montażu barierek odgradzających pieszych od jezdni, jednakże niczego nie wskórał. W tym miejscu pojawia się pytanie, czy z decyzją o ich montażu musimy zwlekać do tragedii?