Niedziela, 24 lutego 2019

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Patrol

Prokuratura bada wypadek śmiertelny w Gorzycach

20.09.2018 12:03 | 2 komentarze | acz

Policjanci z Komisariatu Policji w Gorzycach pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło wczoraj w Gorzycach. Podczas prac kanalizacyjnych osunęła się ziemia na znajdującego się w wykopie mężczyznę. Ponad godzinę strażacy wyciągali 55-latka spod zwałów ciężkiej i mokrej gliny. Niestety, po wydostaniu go na powierzchnię, nie dawał oznak życia.

Prokuratura bada wypadek śmiertelny w Gorzycach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O wypadku pisaliśmy wczoraj na portalu nowiny.pl. Przypomnijmy, przed godziną 16.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o nieszczęśliwym wypadku podczas budowy sieci kanalizacyjnej. Mundurowi natychmiast pojechali na ulicę Wiejską w Gorzycach. Na miejscu zastali ośmiu strażaków, którzy usiłowali wydostać z wykopu przysypanego ziemią mężczyznę. Jak ustalono, tego dnia od rana prowadzone były prace ziemne przez trzech pracowników firmy z Tarnowa. Podczas przygotowywania podłoża pod studnię kanalizacyjną, na znajdującego się w wykopie brygadzistę osunęła się ziemia, przysypując go pod samą szyję.

Koledzy niemal od razu rzucili się 55-latkowi na ratunek, jednak nie dali rady własnymi siłami wydostać go ze zwałów mokrej i ciężkiej gliny. Mężczyzna przestał dawać oznaki życia. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe oraz straż pożarną. Strażacy w trudnych warunkach usiłowali wyciągnąć mężczyznę na powierzchnię. Aby nie dopuścić do kolejnej tragedii, musieli zabezpieczyć ściany wykopu przed osunięciem.

Dopiero po godzinie zdołano wydostać 55-latka na powierzchnię. Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon mężczyzny. Na miejsce zdarzenia skierowano grupę dochodzeniowo- śledczą, która w obecności prokuratora wykonała oględziny zwłok mężczyzny i miejsca zdarzenia.

Prokurator zarządził wykonanie sekcji zwłok. O zdarzeniu powiadomiono także Państwową Inspekcję Pracy, która wykonała swoje czynności służbowe. W najbliższym czasie prokurator podejmie decyzję, co do dalszego toku postępowania w sprawie śmierci mieszkańca małopolski.

Fot. Bogusław Jordan / e-gorzyce.pl

Miejsce wydarzenia: