Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Patrol

Mundurowi czytali dzieciom bajki

06.06.2018 14:30 | 0 komentarzy | AgaKa

Dzielnicowi z wodzisławskiej komendy włączyli się w ogólnopolską akcję "Cała Polska Czyta Dzieciom". Tym razem mundurowi zagościli w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim, gdzie dzieci mogły wysłuchać bajki pt. "Kicia kocia zostaje policjantką". Oprócz czytania, policjanci przygotowali także pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

Mundurowi czytali dzieciom bajki
policja wodzisław
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przez cały tydzień w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim trwa "XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom". Cała Polska czyta dzieciom to kampania rozpoczęta w 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom" mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka.

Dziś do akcji czytania włączyli się wodzisławscy dzielnicowi. Jak powszechnie wiadomo czytanie rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę, kształtuje wzorce moralnych zachowań, wzmacnia poczucie wartości. Czytanie pomaga lepiej zrozumieć siebie i świat. Stanowi doskonałą formę komunikacji nie tylko z najmłodszymi, ale również z nastolatkami, pomagając w pokonaniu problemów wieku dorastania, budując wzajemne więzi i zaufanie. W czytaniu bajek i wierszy pomagała mundurowym policyjna pacynka. Oprócz czytania nie zabrakło także głosu policjantów w sprawie bezpieczeństwa przed wakacjami. Stróże prawa przypomnieli małym słuchaczom o podstawach bezpiecznego spędzania wakacji i opowiedzieli o celach i założeniach kampanii "Kręci nas bezpieczeństwo nad wodą".