Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Patrol

Śmiertelny wypadek na trasie Racibórz - Pietraszyn. Dozór policyjny dla 31-letniego kierowcy

01.06.2018 11:25 | 0 komentarzy | żet

Na wniosek raciborskich śledczych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego dla 31-letniego kierowcy, podejrzanego o spowodowanie wypadku śmiertelnego na trasie Samborowice – Racibórz. Mężczyzna był trzeźwy, za to co zrobił, grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Śmiertelny wypadek na trasie Racibórz - Pietraszyn. Dozór policyjny dla 31-letniego kierowcy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Do tragicznego wypadku doszło w środę 31 maja około godz. 22.30 na drodze wojewódzkiej nr 916, na wysokości skrętu do Lekartowa. Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że 31-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, kierując renault, na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w jadących w tym samym kierunku czterech rowerzystów.

Dwóch 44-letnich rowerzystów zginęło na miejscu. Do szpitala trafili pozostali mężczyźni w wieku 36 i 44 lata, którzy po przebadaniu przez lekarza zostali zwolnieni do domu.

Mundurowi ustalili, że kierowca samochodu był trzeźwy. - Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31-latkowi prokuratorskich zarzutów, spowodowania nieumyślnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Dzisiaj prokurator na wniosek raciborskich śledczych zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i poręczenie majątkowe - informuje kom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet