Wtorek, 16 lipca 2019

imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława

RSS

Patrol

Czeszka kradła w rybnickim markecie

05.03.2018 10:35 | 0 komentarzy | acz

Za kradzież tabletów i telefonów o wartości blisko 6 tys. złotych odpowie 32-letnia obywatelka Czech, która została zatrzymana przez policjantów z komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach.

Czeszka kradła w rybnickim markecie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

2 marca po południu policjanci z komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach zostali wezwani na interwencję do jednego z rybnickich sklepów. Na kradzieży tabletu została tam przyłapana 32-letnia Czeszka, którą na gorącym uczynku ujął pracownik ochrony. Kobieta ukradła tablet warty prawie 1,8 tys. zł. Mundurowi znaleźli przy niej przedmioty służące do pokonania zabezpieczeń przed kradzieżą. Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie.

W trakcie wykonywania czynności w tej sprawie śledczy ustalili, że nie była to jedyna kradzież, jaką miała na swoim koncie obywatelka Czech. Okazało się, że kilka dni wcześniej w tym samym sklepie dokonała kradzieży sprzętu elektronicznego wartego ponad 3 tys zł. Jest także podejrzana o kradzież telefonu komórkowego z jednego z żorskich sklepów.

Podejrzana podczas przesłuchania przyznała się do zarzucanych jej czynów, usłyszała zarzuty kradzieży i dobrowolnie poddała się karze. Wartość skradzionych rzeczy oszacowano na kwotę prawie 6 tys. złotych.