Czwartek, 27 lutego 2020

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Patrol

Próbował przekupić policjantów z drogówki. Sprawdź, ile oferował policjantom

21.01.2018 08:09 | 4 komentarze | żet

Zatrzymany przez raciborskich policjantów z drogówki 59-letni kierowca renaulta, chcąc uniknąć konsekwencji związanych z naruszeniem przepisów ruchu drogowego, chciał się wykupić łapówką. Teraz nie dość, że odpowie za popełnione wykroczenie, to dodatkowo tłumaczyć się będzie za przestępstwo korupcyjne...

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 19 stycznia około godz. 9.20 na ulicy Raciborskiej w Kornowacu. Kierujący renault 59-latek z powiatu wodzisławskiego przekroczył dozwoloną prędkość o 28 km/h.

- Policjanci z drogówki zatrzymali sprawcę do kontroli drogowej. Sprawa – jak wiele podobnych – zakończyłaby się mandatem lub skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie sprawcy tego wykroczenia, gdyby nie zachowanie samego zatrzymanego - informuje kom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Mężczyzna próbował przekupić policjantów, usiłując im wręczyć 50 złotych łapówki. Nie reagował na pouczenia, że popełnia w ten sposób poważne przestępstwo. Efekt? 59-letni wodzisławianin został zatrzymany i trafił do raciborskiej komendy. Próba przekupstwa policjantów jest traktowana jako przestępstwo korupcyjne. Maksymalny wymiar kary to 10 lat więzienia.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet