Niedziela, 21 października 2018

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Patrol

Daniel Knapik i Ewald Hausmann poszukiwani przez policję

15.11.2017 18:30 | 0 komentarzy | żet

Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu wystawiła kolejne listy gończe za mieszkańcami powiatu raciborskiego.

Daniel Knapik i Ewald Hausmann poszukiwani przez policję
Daniel Knapik, Ewald Hausmann
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Daniel Knapik urodził się w Kietrzu, ostatni raz zameldowany był przy ul. Wesołej w Raciborzu. Mężczyzna poszukiwany jest za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego - Art. 209 & 1 Kodeksu Karnego:

Uporczywe uchylanie się od wykonania ciążącego na sprawcy z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to narażanie jej na niemożność zaspokojenia podstawowych.

Ewald Hausmann (ostatni raz zameldowany w Turzu - gmina Kuźnia Raciborska) jest poszukiwany na podstawie artykułów 157 (zwykłe i lekkie uszkodzenie ciała) oraz 286 (oszustwo) Kodeksu Karnego.

- W związku z powyższym każda osoba, która posiada jakąkolwiek informację na temat miejsca pobytu poszukiwanego, proszona jest o przekazanie tej informacji do Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu (ul. Bosacka 42, tel. 32 459 42 86 lub 997) - informuje podkom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Policjanci ostrzegają, że za ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce można trafić do więzienia (maksymalny wymiar kary to 5 lat).