Sobota, 18 września 2021

imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

RSS

Patrol

Rybniczanin znęcał się nad matką

23.08.2017 13:20 | 0 komentarzy | acz

Rybniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie psychiczne i fizyczne nad swoją matką, groźby, naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie policjantów. 

Rybniczanin znęcał się nad matką
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do rybnickiej komendy zgłosiła się kobieta, aby złożyć zawiadomienie o znęcaniu. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że jej syn od dłuższego czasu znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Wszczyna awantury domowe, wyzywa ją słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obraźliwe, ogranicza jej kontakty z sąsiadami, nie pozwala opuszczać mieszkania, naruszył jej nietykalność cielesną, a także groził jej pozbawieniem życia i zdrowia. Policjanci z wydziału prewencji zatrzymali 39-letniego rybniczanina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Okazało się, że pod koniec lipca tego roku, rybniccy policjanci interweniowali wobec 39-latka. Mężczyzna groził wtedy swoim sąsiadom pozbawieniem życia i wykrzykiwał, że spali ich domy. Awanturnik wtargnął też na teren posesji swojego sąsiada i uderzył go pięścią w twarz. Podczas zatrzymania, znieważył interweniujących policjantów oraz wywierał wpływ na czynności służbowe. Podejrzany usłyszał zarzuty i decyzją prokuratora został oddany pod dozór policji. Okazało się, że mężczyzna działał w warunkach recydywy. Z materiałów sprawy wynika, że przeciwko 39-latkowi, policjanci prowadzili już sprawę o znęcanie fizyczne i psychiczne wobec żony, które zakończyło się dla domowego oprawcy karą pozbawienia wolności.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie podejrzanemu zarzutu psychicznego i fizycznego znęcania się nad matką. Prowadzący postępowanie policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd w Rybniku przychylił się do tego wniosku, aresztując podejrzanego na okres dwóch miesięcy. Wkrótce zadecyduje o jego dalszym losie. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 7,5 roku więzienia.