Wtorek, 23 kwietnia 2019

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Patrol

Ludzie przygnieceni przez drzewa na ośrodku w Olzie

04.08.2017 09:26 | 3 komentarze | acz

Nawałnica, która 3 sierpnia przetoczyła się przez region, z największa mocą uderzyła w rejon Olzy. Na tutejszym ośrodku wypoczynkowym drzewa łamały się jak zapałki.

Ludzie przygnieceni przez drzewa na ośrodku w Olzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Około godziny 19.00 wodzisławskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie przygniecionym przez drzewo na terenie ośrodka wypoczynkowego w Olzie, przy ulicy Kolejowej. Na miejsce skierowano dwa zastępy z JRG Wodzisław oraz zastęp ochotników z OSP Olza oraz zespół pogotowia ratunkowego stacjonującego w Krzyżanowicach. Kiedy strażacy dotarli na miejsce, poszkodowanym 21-letnim mężczyzną zajmowali się już ratownicy medyczni. Mężczyzna znajdował się pomiędzy konarami jednego ze złamanych drzew. Drzewo przewróciło się na mężczyznę i na stojący w pobliżu samochód volkswagen golf.

Kiedy udzielano pomocy poszkodowanemu, okazało się, że około sto metrów dalej znajduje się kolejna osoba wymagająca pomocy. Na 38-latka obłamał się konar drzewa. Z pomocą ruszyli mu świadkowie zdarzenia. Na miejsce ściągnięto drugą karetkę pogotowia ratunkowego. Strażacy pomogli usunęli powalone drzewa i pomogli w przetransportowaniu rannych do karetek. Mężczyźni trafili do szpitala.

(acz)

Miejsce wydarzenia: