Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Patrol

Makabra w Czerwionce. Wstrzyknął psu płyn do odmrażania zamków

20.02.2017 11:33 | 29 komentarzy | acz

Policjanci z Czerwionki-Leszczyn zatrzymali 32-latka, podejrzanego o zabicie i znęcanie się nad psem. Mężczyzna wstrzyknął zwierzęciu płyn do odmrażania zamków i uderzał go kijem, a następnie wrzucił do rzeczki. 

Makabra w Czerwionce. Wstrzyknął psu płyn do odmrażania zamków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do dyżurnego komisariatu w Czerwionce-Leszczyny zadzwonił mężczyzna i powiedział, że jego brat bestialsko zamordował psa. Mundurowi natychmiast udali się na ulicę Szyb Zachodni. Zgłaszający powiedział policjantom, że usłyszał jakiś hałas i odgłos skomlenia psa. Od razu zszedł do pomieszczenia w którym pies przebywał. Tam zobaczył swojego brata, który stał nad zakrwawionym, martwym psem. Wtedy pobiegł zadzwonić po policję. W tym czasie jego brat zabrał zwłoki psa i oddalił się jeszcze przed przybyciem mundurowych.

Policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Czerwionki-Leszczyn. Jest to osoba znana policji. W przeszłości był karany za jazdę pod wpływem alkoholu. Jest również podejrzany o znęcanie się nad żoną. Śledczy ustalili że mężczyzna kilka dniu temu, zdenerwowany na psa, sięgnął po drewniany kij i zadał zwierzęciu kilka uderzeń po całym ciele. Ponadto podał psu substancję w postaci płynu do odmrażania zamków, którą wstrzyknął pod skórę. A kiedy dowiedział się że brat zadzwonił po policję, zabrał zwłoki psa i wrzucił do pobliskiej rzeczki.

Podejrzany usłyszał już zarzut zabicia oraz znęcania się nad zwierzęciem. Podczas przesłuchania 32-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Śledczy odnaleźli zwłoki psa. W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok zwierzęcia, aby ustalić co było przyczyną zgonu psa.
(acz)

Miejsce wydarzenia: