środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

Patrol

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Zasłabł na budowie. Policjanci uratowali mu życie

18.01.2017 08:56 | 1 komentarz | żet

Raciborscy policjanci uratowali życie 53-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego, który zasłabł wykonując prace budowlane na stadionie OSiR.

Zasłabł na budowie. Policjanci uratowali mu życie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mężczyzna pracował przy wykopie. Zasłabł, gdy wchodził po drabinie. Wkrótce na miejsce przybyli raciborscy policjanci. - Prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową do czasu przybycia zespołu pogotowia ratunkowego - relacjonuje podkom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu. Następnie pomocy 53-latkowi udzielili ratownicy pogotowia. Lekarz stwierdził u poszkodowanego rozległy zawał serca. Mężczyzna w stanie ciężkim, ale stabilnym został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło 17 stycznia około godz. 15.00 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, gdzie prowadzone są prace remontowo-budowlane. - Obecny na miejscu Inspektor Budowlany nie podjął żadnych czynności stwierdzając brak podstaw do wszczęcia jakichkolwiek działań. W trakcie ostatnich kilku dni to już kolejne tego typu zdarzenie. Wcześniej w niemal identycznej sytuacji został uratowany mężczyzna przez policjantów z raciborskiej drogówki - informuje podkom. M. Szymański.