środa, 8 lipca 2020

imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

RSS

Patrol

Pożar magazynów firmy Grud w Raciborzu. Uratowano milion złotych [FOTO i VIDEO]

14.07.2016 21:50 | 0 komentarzy | MAD
Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 22:11

Po godzinie 20:00 kolejarze PKP dostrzegli ogień w okolicach rampy przy ulicy Kolejowej w Raciborzu. Paliły się magazyny firmy Grud, a dokładnie pomieszczenie z materiałami budowlanymi od strony torów kolejowych. Na miejsce skierowano trzy zastępy JRG oraz dziesięć zastepów OSP między innymi z Sudoła i Rudnika. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, przyczyną pożaru mogło być podpalenie. 

Pożar magazynów firmy Grud w Raciborzu. Uratowano milion złotych [FOTO i VIDEO]
Hurtownie budowlane znanego raciborskiego przedsiębiorcy Jerzego Gruda znajdujące się na kolejowej rampie zajęły się ogniem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

O godzinie 20:41 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze jednego z pomieszczeń magazynu na rampie przy ulicy Kolejowej w Raciborzu. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy JRG oraz dziesięć OSP. 

Ogień pojawił się w środkowej części budynku. Strażacy interweniowali od strony torów kolejowych, gdzie przez okna próbowali ugasić pożar wodą. W tym samym czasie otwarto drzwi do magazynu, co pozwoliło na wprowadzenie drugiej linii gaśniczej.

Odłączono napięcie trakcji, wstrzymano ruch pociągów. Późniejsze działania strażaków polegały na rozbiórce sufitu, który był objęty pożarem oraz na kontroli sąsiednich pomieszczeń. Nadpaleniu uległa ponadto drewniana konstrukcja dachu

Akcja trwała 3,5 godziny. Ogólne straty oszacowano na 25 tysięcy złotych. Uratowano mienie o wartości 1 miliona złotych.