Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Tak dezynfekują pociągi Kolei Śląskich

28.04.2020 12:06 | 0 komentarzy | acz

Urządzenie do czyszczenia suchą parą to: temperatura przekraczająca 170 stopni, wysoka wydajność i duża moc. Jest kolejnym rozwiązaniem używanym do czyszczenia pociągów, które w czasach koronawirusa zwiększa bezpieczeństwo podróżnych. Sucha para wspomaga dotychczasowe działania dezynfekcyjne z wykorzystaniem pary nasyconej, co umożliwia zwiększenie częstotliwości tych zabiegów.

Tak dezynfekują pociągi Kolei Śląskich
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najnowszej generacji parowe urządzenie czyszczące działa niezwykle szybko, dzięki zastosowaniu bardzo wysokich temperatur. Jego podstawową zaletą – w odróżnieniu od urządzeń wytwarzających zwykłą parę – jest fakt, że po wypraniu tapicerki foteli, materiał nie pozostaje mokry. Dzięki zaawansowanej technologii, para przenika nawet do najgłębszych włókien materiału, a pociąg po takim zabiegu może niemal od razu wyruszyć w trasę, co zdecydowanie przyspiesza cały proces utrzymywania składów.

Kilkanaście końcówek pozwala na czyszczenie nie tylko tapicerki, ale też innych powierzchni, takich jak podłogi, szyby czy trudno dostępne miejsca w toaletach. Sucha para jest wytwarzana pod ciśnieniem aż 9 bar, a urządzenie może również zbierać nieczystości, ponieważ ma wbudowany odkurzacz.

Urządzenie pomyślnie przeszło testy i obecnie jest już wykorzystywane na co dzień. Przyczynia się ono, wraz z innymi rozwiązaniami, do zapewnienia naszym pasażerom najwyższego światowego standardu, a co za tym idzie, zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa sanitarnego.

Zakup urządzenia na suchą parę to kolejne innowacyjne rozwiązanie wprowadzone przez nas w związku z walką z koronawirusem. Zdecydowaliśmy się też np. wykorzystać specjalną powłokę z dwutlenkiem tytanu. Od samego początku wprowadzamy zmiany, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów na najwyższym możliwym poziomie. Zastosowaliśmy też między innymi automatyczne otwieranie drzwi, wprowadzaliśmy specjalne procedury dla pracowników i zwiększyliśmy częstotliwość dezynfekcji pojazdów. Więcej o naszych działaniach w związku z zagrożeniem epidemicznym można znaleźć na specjalnej podstronie poświęconej funkcjonowaniu KŚ w dobie koronawirusa.