Czwartek, 14 listopada 2019

imieniny: Rogera, Serafina, Agaty

RSS

Rosną nowe Nieboczowy [FOTO]

29.12.2016 19:00 | 0 komentarzy | mak

Trwa budowa obiektów użyteczności publicznej w nowych Nieboczowach o łącznej wartości około 23 mln zł. Największy postęp można zauważyć przy budowie remizy i mieszkań.

Rosną nowe Nieboczowy [FOTO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wielomilionowy przetarg został podzielony na pięć zadań. Jednym z nich jest budowa 9 mieszkań: 2 własnościowych i 7 lokatorskich. Mieszkania powstają w trzech budynkach. Mają być gotowe do końca czerwca przyszłego roku. - Postęp jest duży - ocenia wójt Czesław Burek. Cała inwestycja ma kosztować ok. 1,36 mln zł.

Zaawansowana jest budowa Wiejskiego Domu Kultury z remizą i punktem przedszkolnym. - Gotowy jest stan sero i jedna kondygnacja. Tam prace ruszyły wcześnie. Są też gotowe fundamenty pod dużą altanę - podkreśla wójt.

Powodem do zmartwień jest jedynie boisko z certyfikatem FIFA - tam właściwe prace jeszcze nie rozpoczęły się. Konieczne było przeprowadzenie dodatkowej ekspertyzy geologicznej, bo grunt okazał się zbyt grząski.

Wszystkie obiekty mają być gotowe do końca sierpnia. Więcej o tym, co ma powstać w nowych Nieboczowach, można przeczytać TUTAJ.