Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ewa Lewandowska: W mijającej kadencji dałam z siebie wszystko, ale to na Zamku zostawiłam serce

Na wniosek Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody, obecna Członkini Zarządu Powiatu Raciborskiego sprawowała funkcję przewodniczącej zespołu doradczego ds. modernizacji Domu Książęcego na Zamku Piastowskim w Raciborzu oraz adaptacji budynku słodowni. Pierwsza część realizacji projektu doczekała się finału i w piątek 22 marca można było zobaczyć efekty przeprowadzonych prac, natomiast uroczyste otwarcie centrum turystyczno-historycznego z ekspozycją multimedialną nastąpi już na początku kwietnia 2024 r.

Ewa Lewandowska: W mijającej kadencji dałam z siebie wszystko, ale to na Zamku zostawiłam serce
Ewa Lewandowska - kandydatka do Rady Powiatu Raciborskiego

- Nasze średniowieczne multimedialne muzeum, nad którym z całym zespołem pracowaliśmy przez ostatnie lata to miejsce, które nie ma sobie równych w regionie i wierzę głęboko, że cel, jaki sobie postawiliśmy, czyli poza edukacyjnym - ożywienie turystyki oraz promocja Ziemi Raciborskiej, zostanie osiągnięty. Przyznam też, że mimo mojego pełnego zaangażowania w obowiązki służbowe mijającej kadencji, to właśnie z nowej aranżacji Zamku jestem szczególnie dumna, bo włożyłam w nią całe serce. Kierowałam się nie tylko doświadczeniem, ale również kobiecą intuicją, która jak dotąd nigdy mnie nie zawiodła. Mam nadzieję, że swoimi pomysłami i energią będę miała jeszcze zaszczyt i przyjemność wspierać tak fantastyczne przedsięwzięcia w przyszłości - dodaje Ewa Lewandowska.

Kandydatka do Rady Powiatu podkreśla, że bardzo ceni sobie dotychczasową współpracę ze starostą i pozostałymi członkami zarządu, bo chociaż rezultaty ich wspólnych działań należą do oceny mieszkańców, uznaje ten czas za bardzo pracowity, owocny i co najważniejsze - zgodny.

- Dla mnie przede wszystkim liczą się dobre relacje. Jestem przekonana, że tylko dzięki wzajemnym zrozumieniu, szacunku i zaufaniu udało nam się tak wiele osiągnąć. Czuję się wyróżniona, będąc częścią zespołu, który z pomocą wielu zaangażowanych osób sprawił, że Powiat Raciborski trzy razy z rzędu zwyciężył w Rankingu Gmin I Powiatów. Ponadto zrealizowaliśmy rekordową liczbę inwestycji drogowych oraz prac remontowych w szkołach i obiektach Powiatu, uruchomiliśmy SOR oraz rozpoczęliśmy gruntowną termomodernizację Szpitala w Raciborzu. To wszystko daje mi poczucie spełnionego obowiązku i ogromnej satysfakcji – wyznaje Lewandowska.

Ewa Lewandowska to Radna III i IV kadencji Sejmiku Województwa Śląskiego, a od roku 2018 Członkini Zarządu Powiatu Raciborskiego.

Od 1986 zawodowo związana była z ZSOMS w Raciborzu, a od 2016 kierowała szkołą jako dyrektor.

Ma wykształcenie wyższe, ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

To Mistrzyni Świata w Ratownictwie Wodnym, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski i finalistka Mistrzostw Europy Juniorów w Pływaniu.

Prywatnie jest szczęśliwą mężatką, matką dwóch synów i dumną babcią, a także miłośniczką zwierząt posiadającą owczarka o imieniu Besi.

 Materiał sfinansowany przez Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja 15 października

Ogłoszenie wyborcze

Ludzie

Ewa Lewandowska

Radna powiatowa, członek zarządu powiatu raciborskiego, była Radna Sejmiku Województwa Śląskiego.