Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Andrzej Kiełkowski

Radny Powiatu Rybnickiego.

Urodzony w 1955 roku. Emeryt górniczy, społecznik. Radny Gminy Świerklany w kadencji 2002-2006 i 2006 - 2010. Autor książek o folklorze i obyczajach związanych z ziemią rybnicko - wodzisławską.

Obecnie Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, członek Komisji Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego; Komisji Drogownictwa, Transportu, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

Wybrany z listy Komitetu Wyborczego Ruchu Autonomii Śląska.

(zdj. Starostwo Powiatowe w Rybniku)

Andrzejowi zabrakło czasu 

27 października na cmentarzu parafii św. Anny w Świerklanach spoczął Andrzej Kiełkowski, wieloletni samorządowiec, działacz społeczny i pasjonat historii i tradycji naszego regionu. Każdą wolną chwilę wykorzystywał na propagowanie śląskiej kultury i pisanie książek o Śląsku.

Tekst pochodzi z aktualnego wydania Tygodnika Rybnickiego

Zmarł Andrzej Kiełkowski - człowiek zakochany w Śląsku 

W nocy z czwartku na piątek 24 października zmarł Andrzej Kiełkowski, wieloletni samorządowiec i propagator śląskiej kultury.

Niezwykły eksponat na „Ranczu” w Świerklanach 

Ranczo Andrzeja Kiełkowskiego oraz jego kolekcja starych przedmiotów użytkowych są w Świerklanach znane. Teraz do kolekcji trafił również prototyp pompy ciśnieniowej, która kiedyś była powszechnie stosowana w okolicy.

Tekst pochodzi z aktualnego wydania Tygodnika Rybnickiego

Maszerowali w duchu autonomii 

Świerklańskie koło Ruchu Autonomii Śląska wzięło udział w VII Marszu Autonomii, który odbył się w Katowicach. Uczestnicy pomimo niepogody tradycyjnie już przeszli z katowickiego placu Wolności i udali się na plac Sejmu Śląskiego.

Tekst pochodzi z aktualnego wydania Tygodnika Rybnickiego

Świerklany: RAŚ chce pozytywnie zarażać Śląskiem 

Od 2010 roku w miejscowości działa Koło Ruchu Autonomii Śląska, które zrzesza nie tylko mieszkańców Świerklan, ale również okolicznych miejscowości. Jego członkowie stawiają sobie cele dalekie od polityki.

Zmiany na szpicy 

  Podczas ostatniej sesji powiatu rybnickiego doszło do nieoczekiwanej sytuacji. Pięciu radnych zawnioskowało o odwołanie radnego Krzysztofa Klucznioka z funkcji wiceprzewodniczącego rady. Tak też się stało.

Szef RAŚ przekonywał do idei pogłębionej samorządności 

  Niewielkie zainteresowanie wykładem Jerzego Gorzelika, szefa Ruchu Autonomii Śląska.

Damian Mrowiec został starostą rybnickim 

Wczoraj podczas I sesji Rady Powiatu Rybnickiego dokonano wyboru starosty powiatu rybnickiego. Został nim Damian Mrowiec stosunkiem głosów 18 do 1.