Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rolnicy z powiatu rybnickiego kończą żniwa. Teraz czas na zabawę [DOŻYNKI]

Sprawdź kalendarz imprez dożynkowych, aby dowiedzieć się więcej.

Rolnicy z powiatu rybnickiego kończą żniwa. Teraz czas na zabawę [DOŻYNKI]
Pierwsze w tym roku dożynki odbędą się już w najbliższą sobotę, 20 sierpnia. Zdjęcie ilustracyjne, arch. Nowiny.pl.

20 sierpnia

Gaszowice. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą o godzinie 13.00 w Kościele Opatrzności Bożej. Po mszy, około godziny 14, nastąpi przejazd korowodu przez Gaszowice, Piece i Szczerbice. Następnie na terenie boiska przy Ośrodku Kultury i Sportu o 15.15 odbędzie się oficjalne rozpoczęcie zabawy, a w programie: występ Zespołu Ludowego "Trojak" z Czernicy, występy młodych talentów, koncerty zespołów After Party i Łzy. Ponadto znajdą się dodatkowe atrakcje, m.in. dmuchańce, konkursy i zabawy dla dzieci, stoiska gastronomiczne, wypieki Kół Gospodyń Wiejskich czy zabawa z DJ-em.

21 sierpnia

Stanowice. Uroczysta suma odbędzie się o godzinie 10.00 w Kościele św. Jacka. Po mszy, pod kościołem pojawi się skromny poczęstunek.

Szczejkowice. Msza dożynkowa odbędzie się o godzinie 10.30 w Kościele Matki Boskiej Pośredniczki Wszelkich Łask. O godzinie 16.00 rozpocznie się festyn na boisku LKS “Borowik”. W programie pokazy strażackie, zabawa taneczna oraz poczęstunek i atrakcje dla dzieci.

Dzimierz. W tym roku to sołectwo Dzimierz w gminie Lyski jest gospodarzem gminnych dożynek. O godzinie 13.00 rozpocznie się uroczysta msza dziękczynna na boisku LKS Dzimierz. Tam też, od godziny 15.00 rozpocznie się zabawa. Program obejmuje prezentacje sprzętu rolniczego, liczne koncerty i animacje dla najmłodszych.

27 sierpnia

Palowice. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 13.30 przy Kaplicy św. Nepomucena, skąd ruszy korowód do Kościoła Trójcy przenajświętszej, gdzie o godzinie 14.00 odbędzie się msza. Po mszy nastąpi wymarsz korowodu do Parku Dworskiego

28 sierpnia

Książenice. Tegoroczne święto plonów rozpocznie się od uroczystej mszy św. w kościele parafialnym w Książenicach o godzinie 10.30. Po przerwie spowodowanej pandemią sołectwo chce powrócić do tradycyjnego korowodu, który wyruszy o 14.30 od ul. Powstańców Śl. przez ul. Ks. Pojdy na parking przy kościele. Tam też odbędzie się biesiada przy muzyce.

Przegędza. Obchody dożynkowe rozpoczną się o godzinie 10.30 w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Po mszy, na wychodzących będzie czekał poczęstunek. Od godziny 16.00 można będzie uczestniczyć w festynie organizowanym na dawnym boisku przy ul. Piaskowej.

Jejkowice. Świętowanie rozpocznie msza święta o godzinie 12.15 w Parafii Matki Bożej Szkaplerznej i św. Piusa X, skąd, po mszy, wyruszy ulicami gminnymi korowód. Następnie przy Urzędzie Gminy będą na uczestników czekać dalsze atrakcje.

4 września

Świerklany. Uroczystość odbędzie się 4 września. Poprowadzony zostanie korowód ulicami: ks. Ligonia, Kościelną, Rybacką, Świerklańską oraz Kościelną. Szczegóły w fazie ustalania.

10 września

Bełk. Uroczystość rozpocznie msza o godzinie 14.00 w Kościele św. Jana Sarkandra. Potem nastąpi przejście na teren Kościoła św. Marii Magdaleny bez typowego korowodu. Święto plonów zostanie w Bełku połączone z Europejskimi Dniami Dziedzictwa, z tej okazji szykuje się wiele atrakcji.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].