Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 12 maja - 18 maja

Raciborski Festiwal Militarno-Historyczny na Bulwarach Nadodrzańskich, w Parku Zamkowym oraz na Zamku Piastowskim w Raciborzu, Jarmark na Granicy w Chałupkach, Noc w Muzeum. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie raciborskim.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 12 maja - 18 maja
Strzelnica, piaskownica poszukiwacza czy bieg komandosa - to tylko część atrakcji Raciborskiego Festiwalu Militarno-Historycznego. (fot. mat. organizatorów)
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

CZWARTEK - 12 maja

18.00 Tydzień Bibliotek - Spotkanie z Janem Melą w Biblioteka w Raciborzu. Jasiek Mela - podróżnik, społecznik, mówca motywacyjny.


PIĄTEK - 13 maja

17.00 - 19.00 Kameralne warsztaty makramy w Centrum Kultury i Sportu TKALNIA w Kietrzu. Warsztaty są bezpłatne i trwają 4 godziny, po dwie w piątek 13 maja i sobotę 14 maja. Zapisy pod numerem telefonu 77 485 44 04 albo w siedzibie CKiS TKALNIA.


SOBOTA - 14 maja

Na terenie starego przejścia granicznego w Chałupkach, odbędzie się wiosenny Jarmark na Granicy.

7.30 W Kuźni Raciborskiej na Placu Zwycięstwa odbędzie się Festiwal Kwiatów. Wystawcy będą czekali na klientów w godzinach: 7.00-12.00.

10.00 Odjazdowy Bibliotekarz. Na zakończenie Tygodnia Bibliotek odbędzie się coroczny rajd rowerowy. W tym trasa rajdu poprowadzi z siedziby głównej biblioteki przez Filię nr 8 Żorska do Filii nr 3 Ocice, po czym uczestnicy rajdu wrócą do biblioteki głównej na ul. Kasprowicza 12, gdzie przygotowany będzie mini piknik i poczęstunek.

13.00 - 18.00 Raciborski Festiwal Militarno-Historyczny na Bulwarach Nadodrzańskich, w Parku Zamkowym oraz na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Strzelnica, piaskownica poszukiwacza czy bieg komandosa - to tylko część atrakcji imprezy. Dla "Poszukiwaczy przygód" przygotowano szereg dodatkowych atrakcji: bieg komandosa (tor przeszkód), arena nerf (drużynowa bitwa na nerfy, czyli pistoletowe wyrzutnie strzałek), galop ułana (przejażdżka kucykami), strzelnica RSS (strzelnica pneumatyczna), piaskownica poszukiwacza (poszukiwanie skarbów za pomocą wykrywacza metalu), medyk polowy (kurs pierwszej pomocy).

18.00 Noc w Muzeum w Raciborzu. Impreza rozpocznie się salwą armatnią Raciborskiego Bractwa Kurkowego o 18.00. Następnie będzie można wziąć udział w warsztatach pisania hieroglifów. Będzie też stanowisko z makijażem egipskim. O 21.00 rozpocznie się seans filmowy, natomiast na 22.00 zaplanowano zwiedzanie raciborskiej starówki z przewodnikiem.

18.00 rozpocznie się "Noc w SOWIE", czyli wieczorne zwiedzanie Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, które działa przy ul. Ocickiej 52 w Raciborzu.

21.00 DROP BEATS NOT BOMBS - BEFORE SUMMER - Przystanek Kulturalny Koniec Świata w Raciborzu. Wejście 20 zł.

22.30 Nocne zwiedzanie Zamku Piastowskiego. 22.30 rozpocznie się zwiedzanie dawnej piastowskiej siedziby z przewodnikiem dla grupy z „Zabytkowego Ikarusa”. Równo o północy (0:00) zwiedzanie Zamku Piastowskiego z przewodnikiem i… duchami. W programie przewidziana jest także projekcja filmu - niespodzianki. Wstęp na zamek będzie bezpłatny.


NIEDZIELA - 15 maja

Na terenie starego przejścia granicznego w Chałupkach, odbędzie się wiosenny Jarmark na Granicy.

10.00 - 17.00 Raciborska Wyprawa Odkrywców. W Arboretum Bramy Morawskiej odbędzie się premiera gry terenowej w klimacie czerpiącym ze słowiańskich wierzeń i legend. W programie: stoisko Questów - Wypraw Odkrywców z kartami gier z całej Polski i odznakami questowymi, warsztaty robienia pieczątek i rozmowy z twórcami questów, stoisko Arboretum Bramy Morawskiej z pamiątkami i animacjami przyrodniczymi dla dzieci, konkursy, gry i zabawy, możliwość odwiedzenia Grodu Drengów, upominki dla pierwszych odkrywców, którzy dotrą do skarbu questu.

14.00 - 17.00 Przyjdź na Kemping Obora integrować się z Ukraińcami. W programie m.in.: animacje dla dzieci (atrakcje sportowe, ozdabianie kamieni, fotobudka, malowanie buziek), wspólne śpiewanie z Christiną Dutchak, Iryną Kniazievą i Andrijem Grynyshynem.

17.00 Muzyka z bajek zabrzmi w Zaczarowanym Ogrodzie. W Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu wystąpi Golden Trio w składzie: Barbara Bytner - skrzypce, Joanna Kania - klarnet i saksofon, Ksenia Więcek-Łuczak - instr. klawiszowe. Wstęp jest bezpłatny.

17.00 w Bazylice Matki Bożej Pokornej w Rudach odbędzie się koncert na rzecz funduszu stypendialnego uczniów szkoły podstawowej w Rudach prowadzonego przy wsparciu Fundacji Świętego Mikołaja. Wydarzenie rozpocznie się o godz.17:00. Głównym punktem programu będzie koncert zespołu muzyki chrześcijańskiej "zaNim pójdę", którego wokalistką jest nauczycielka języka niemieckiego w rudzkiej szkole Magdalena Adamek, będąca zarazem koordynatorem projektu stypendialnego w szkole.

19.30 Zenek Martyniuk, zespół Akcent na Magicznej Plaży w Bukowie. Wstęp 20 zł.


WTOREK - 17 maja

8.30 Śniadanie biznesowe w Pubie Maszynownia przy Browarze Zamkowym. Do udziału zapraszamy przedstawicieli firm: nowych i doświadczonych, małych i dużych, lokalnych i międzynarodowych, zrzeszonych i niezrzeszonych w różnego rodzaju sieciach

17.00 Warsztaty makramy w Świetlicy Wiejskiej w Rudzie Kozielskiej. Koszt 25 zł. Obowiązują zapisy w świetlicy.

18.00 w Domu Kultury „Strzecha” przy ul. Londzina 38 odbędzie się otwarte spotkanie z wiceministrem Spraw Zagranicznych Pawłem Jabłońskim. Spotkanie dotyczyć będzie aktualnej sytuacji za naszą wschodnią granicą, zaangażowaniu naszego kraju w pomoc walczącej Ukrainie, oraz innych tematów powiązanych z rosyjską agresją. W spotkaniu udział weźmie również Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy.


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 12 maja - 18 maja

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 12 maja - 18 maja

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 12 maja - 18 maja

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 12 maja - 18 maja

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].