Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Magdalena Jaskot kocha Fridę Kahlo i kolaże. Spotkanie z młodą artystką

W czwartek 21 kwietnia w saloniku artystycznym Raciborskiego Centrum Kultury odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „W punkt. Jego gościem była Magdalena Jaskot, a prowadziła je wieloletnia nauczycielka artystki: Katarzyna Kwiotek. Drogi obu pań przecięły się zarówno w Liceum Plastycznym jak i PWSZ-cie na Wydziale Edukacji Artystycznej, którego Magdalena Jaskot jest absolwentką.

Magdalena Jaskot kocha Fridę Kahlo i kolaże. Spotkanie z młodą artystką
Spotkanie z cyklu „W punkt” ze swoją uczennicą Magdaleną Jaskot poprowadziła Katarzyna Kwiotek
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Spotkanie wyjątkowo odbyło się w RDK-u ze względu na fakt, iż było również wernisażem kolaży artystki, które są połączeniem pracy analogowej (suchoryt) z digitalem. Jak podkreśliła Magdalena, „kolaż jest tym medium w sztukach plastycznych, którym chce się posługiwać i nim wyrażać siebie”.

Sporo miejsca we wczorajszej dyskusji o sztuce poświęcone było arteterapii i właśnie sztuka, a konkretnie kolaż jest formą arteterapii dla artystki i planuje w przyszłości swoją wiedzę przekazywać innym i leczyć sztuką. Sentencje które pojawiają się w jej pracach są związane z konkretnymi przeżyciami, stanem emocjonalnym - to „słowa, które mnie wołają. Składam je jak poezję”. Magdalena Jaskot opowiadała o tym jak ważne jest inspirowanie się: artystami, nawet tymi z którymi twórczo nie jest jej po drodze - klasykami, podróżami (odwiedzaniem wystaw), rozmowami z ludźmi.

Magdalena Jaskot uczyła się w Liceum Plastycznym i PWSZ-cie na Wydziale Edukacji Artystycznej

Część rozmowy dotyczyła planów artystki na przyszłość. Zdradziła, że zamierza kontynuować swoją edukację na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i być może jej suchoryty będziemy mogli już wkrótce podziwiać na tkaninach - czyli nawet się w nie ubrać.

To było kolejne niezwykle inspirujące spotkanie z ciekawą i utalentowaną, a przy tym niezwykle otwartą osobą, która sztukę potrafi tchnąć w najprostsze czynności życia codziennego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].