Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Camasutra i Lady Pank na dożynkach w Gminie Lubomia [ZDJĘCIA]

Niedzielny wieczór w Lubomi był niezwykle gorący. Na scenie pojawił się zespół Camasutra, który porwał publiczność tanecznymi rytmami. Później wystąpiły formacje taneczne, by w końcu pojawił się gość wieczoru - grupa Lady Pank.

Camasutra i Lady Pank na dożynkach w Gminie Lubomia [ZDJĘCIA]

Jedna z dwóch

Gmina Lubomia, jako raptem jedna z dwóch w powiecie wodzisławskim (przed tygodniem festyn dożynkowy odbył się w Marklowicach - tutaj mamy relację Rodzinny Festyn Dożynkowy w Marklowicach. Tak bawili się mieszkańcy [ZDJĘCIA, LIVE]), zdecydowała się zorganizować po roku przerwy festyn dożynkowy, w nieco jednak ograniczonej formie, bo bez tradycyjnego korowodu maszyn rolniczych i platform przygotowanych przez mieszkańców, organizacje społeczne, rolników.

- Szkoda, ale zdecydowaliśmy się na to ograniczenie z powodu ograniczeń, jakie niesie pandemia. Nasz korowód jest jednym z największych w regonie, co roku było w nim koło setki maszyn i pojazdów. Zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców - mówił Czesław Burek, wójt Gminy Lubomia. 

Po oficjalnych przemówieniach na scenie pojawił się Mirosław Szołtysek, który zaprezentował swoje największe przeboje. Na scenie wsparł go trębacz Dariusz Barwiński. Obu panom w bawieniu coraz liczniejsze publiki (z każdą minutą plac dożynkowy był coraz pełniejszy, podobnie jak parkingi przy ul. Środkowej, a więc w bezpośrednim sąsiedztwie placu dożynkowego), nie przeszkodziły pewne problemy ze sprzętem ("Ni ma sztromu" - jak to określił Barwiński).

Zobacz relację z pierwszej połowy festynu dożynkowego Dożynki w gminie Lubomia rozpoczęte. Już po występie Mirosława Szołtyska, czas na Camasutrę i Lady Pank [ZDJĘCIA]

Dzień dopiero się rozkręcał. Zapowiadany deszcz ostatecznie - poza kilkoma kroplami - nie spadł, na niebie pojawiła się tęcza, parkingi wypełniły się po brzegi, a sceną zawładnął zespół Camasutra, który porwał publiczność tanecznymi rytmami. Plac imprezy na dwie godziny przed gwiazdą wieczoru wypełniony był niemalże po brzegi.

Po występie zespołu Camasutra na scenie zaprezentowały się liczne i niezwykle barwne zespoły taneczne. W końcu nadszedł ten moment. Na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, grupa Lady Pank. Publiczność usłyszała na żywo takie hity jak "Kryzysowa narzeczona", "Zostawcie Titanica" czy "Sztuka latania", każdą rzecz jasna śpiewając głośno razem z zespołem i doskonale się przy tym bawiąc.

Ludzie

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Dolub (5.173. * .25) 14.09.2021 16:08

Widać że jesteś ubogi umysłowo i nie wiesz jak to działa.... Lubomia jest zresztą najlepiej dofinansowana i funkcjonująca gmina na terenie powiatu Wodzisławskiego. Wójt ma swoje wady i należy go zmienić choć nie wiem czy znajdzie się ktoś na tyle odważny chłop jednak też zrobił sporo ciekawych inwestycji. W Gminie napewno porządek należałoby zrobić z administracją bo tam to faktycznie jest problem same księżniczki i królewicze.
Takie dożynki to też promocja Gminy

~12341234 (188.117. * .24) 13.09.2021 23:30
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Zmarnowane pieniądze. Szkoda gadać. Brak rozsądnego gospodarza.

~lub (5.173. * .146) 13.09.2021 07:25
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Gminy po i w czasie pandemii oszczędzają a Lubomia lekką ręką wydaje kasę i to nie małą i to nie swoja bo podatników. Dużo można by było za to zrobić. Temat rzeka ale co tam byle żeśmy się pokazali.
Grupa nieudacznych bez - radnych doradców i kasa wydana.