Poniedziałek, 26 października 2020

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Ranking robotów sprzątających - sprawdź który wybrać!

14.06.2019 15:45 | 3 komentarze | (s)

Roboty sprzątające cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to z ich niezwykle przydatnych funkcjonalności i dużej sprawności, które stają się gwarantem perfekcyjnie odkurzonego mieszkania. Liczba firm zajmujących się produkcją robotów sprzątających rośnie, co wpływa na coraz większą konkurencyjność cenową urządzeń tego typu. Na jakie modele warto zwrócić szczególną uwagę?

Ranking robotów sprzątających - sprawdź który wybrać!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

1. IRobot Roomba i7+

To niezwykle nowoczesne urządzenie, wyposażone w szereg przydatnych funkcjonalności, jest najlepszym rozwiązaniem dla posiadaczy zwierząt. Robot wyróżnia się 3-stopniowym systemem sprzątania o dużej mocy ssącej, która jednak gwarantuje niskie koszty eksploatacji. Sprzęt czyści również krawędzie i narożniki, dzięki wbudowanej szczotce bocznej. Dodatkowo jest polecany alergikom z uwagi na niezwykle wydajny filtr, który przechwytuje 99% pyłków, kurzu i drobnoustrojów. Robot tworzy mapę mieszkania, wybierając najlepszy sposób sprzątania. Dodatkowo jest wyposażony w czujnik wykrywania kurzu, wysokości, wykrywania przeszkód oraz wirtualną ścianę. Robot automatycznie opróżnia zgromadzony kurz do worka znajdującego się w stacji dokującej, który może pomieścić zawartość aż 30 pojemników.

2. Ecovacs Deebot OZMO PRO 930

Urządzenie stanowi połączenie robota sprzątającego oraz bezprzewodowego odkurzacza. Dodatkową zaletą jest obecność systemu OZMO, który umożliwia mycie podłóg na mokro. Robot skanuje i mapuje pomieszczenie, dobierając najlepszą ścieżkę sprzątania. Dzięki temu użytkownik może samodzielnie wybrać obszar przeznaczony do czyszczenia, co ułatwia czujnik wirtualnej ściany. Robot sprząta nie tylko podłogi, ale również odkurza dywany, automatycznie dopasowując moc ssania. Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji na smartfona, co pozwala na uruchomienie urządzenia z dowolnego miejsca. Dodatkowe funkcjonalności to automatyczne wznawianie czyszczenia, planowanie sprzątania i raport głosowy.

3. Neato Botvac D85

To kolejne urządzenie, które sprawdzi się zwłaszcza w przypadku posiadaczy zwierząt, z uwagi na funkcję odkurzania każdego rodzaju włosów. Charakterystyczny kształt robota umożliwia dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc, zaś laserowy dalmierz skanuje pomieszczenie, dobierając najlepszą trasę. Wbudowane czujniki zapobiegają upadkom. Po rozładowaniu, sprzęt samodzielnie wraca do stacji dokującej. Obsługa następuje za pomocą przycisków umieszczonych na ekranie LCD.

4. Xiaomi Roborock 2 S55

To kolejne inteligentne połączenie odkurzacza i mopa. Sprzęt pracuje na jednym ładowaniu w standardowym trybie przez 2,5 h, co umożliwia wysprzątanie domu lub mieszkania o powierzchni 250 metrów kwadratowych. Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji. Robot Xiaomi Roborock 2 S55 monitoruje otoczenie za pomocą laserowego systemu odległości, co wpływa na skuteczność i dokładność sprzątania. Sprzęt ma wbudowane czujniki kolizji, odległości, przeszkód, schodów i ściany. Dodatkową zaletą jest obecność filtrów HEPA, pozwalających na usunięcie 99% roztoczy i bakterii.

5. IRobot Roomba 696

Urządzenie jest obsługiwane za pomocą aplikacji, która pozwala na zaprogramowanie pracy robota na 7 dni tygodnia oraz kontrolowanie zapełnienia pojemnika na brud. Dużą zaletą sprzętu jest czujnik wykrywania kurzu, który ułatwia odnalezienie i wysprzątanie najbardziej zabrudzonych miejsc. Dodatkowo robot bardzo dokładnie czyści obszar tuż przy ścianach, wymiatając kurz z krawędzi. Czujnik wysokości zapewnia bezpieczeństwo urządzeniu, gdy porusza się w pobliżu schodów i innych uskoków.

Materiał zewnętrzny