Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Bogusław Linda i Anna Powierza w siodle, czyli Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd w Zakrzowie

30.08.2016 18:00 | 2 komentarze | OQL, OK

Bogusław Linda prosto z Dzikiego Zachodu, Anna Powierza w roli amazonki i najpiękniejsze dziewczyny Opolszczyzny na czerwonym dywanie. Na takie atrakcje mogli liczyć miłośnicy szklanego ekranu i koni, którzy zawitali w ubiegły weekend do Zakrzowa. 

Bogusław Linda i Anna Powierza w siodle, czyli Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd w Zakrzowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oddalony o 20 kilometrów od Raciborza Zakrzów co roku gości znane twarze małego i dużego ekranu, które kochają konie. Aktor Jacek Rozenek, mistrzyni świata w kick-boxingu Iwona Guzowska, czy znany rysownik i satyryk Henryk Sawka to tylko niektórzy z tegorocznych uczestników Jeździeckich Mistrzostw Gwiazd Art Cup, rywalizujący ze sobą w czterech dyscyplinach jeździeckich: ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody, western riding i powożeniu zaprzęgami.

Najlepiej wypadła znana z serialu „Klan” jako Czesia Anna Powierza. Nie tylko pięknie prezentowała się jako amazonka, ale równie dobrze poradziła sobie z ujeżdżeniem, zajmując w tej kategorii pierwsze miejsce. Jej kolega z planu – Mariusz Krzemiński okazał się najlepszy w pokonywaniu przeszkód, a western riding najsprawniej poszło aktorowi „Na Wspólnej” Michałowi Malinowskiemu. W powożeniu zaprzęgami bezkonkurencyjny okazał się były mistrz Europy w boksie Mateusz Masternak, którego luzaczką (pomaga w nawigowaniu podczas jazdy) była żona Daria. Wśród kibiców znalazły się znane z serialu „Chłopi” Emilia Krakowska (Jagna) i Krystyna „Kiksa” Kołodziejczyk (wójtowa).

Dwudniowa impreza odbywa się już od dziewiętnastu lat, a jej pomysłodawcami są Andrzej Sałacki – prezes Ludowego Klubu Jeździeckiego Lewada oraz prezenterka TVP Katarzyna Dowbor. Zmaganiom artystów przygląda się wierna publiczność i ich koledzy po fachu, którzy przyjeżdżają do Zakrzowa by kibicować.

(OK)