Czwartek, 28 maja 2020

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Kultura

Jak minęły ferie w Rudzie Kozielskiej

05.02.2014 12:04 | 0 komentarzy | woj

Patrząc za okno trudno uwierzyć, że to środek astronomicznej zimy. Bardziej pogoda przypomina wiosnę. Jednakże kalendarz jednoznacznie pokazuje początek lutego.  Właśnie w tym czasie przypadał fajny okres dla uczniów ferie zimowe. Część dzieci wyjechała na zimowiska, część na organizowane przez parafię oazę, część zaś spędziła je w domu. Aby nie zanudzić się wolnym czasem świetlica wiejska w Rudzie Kozielskiej przy współpracy z MOKSiR Kuźnia Raciborska zorganizowała dla dzieci które nigdzie nie wyjechały ciekawe zajęcia.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co prawda nie było możliwości aby pojeździć na nartach, sankach itp., nie można było lepić bałwana, urządzać zabaw na śniegu czy też wreszcie zorganizować kuligu, bo aura na to nie pozwoliła. Jednakże patrząc na atrakcje przygotowane przez organizatorów dzieci chyba  nie mogły narzekać. Co więc czekał m.in. na dzieci : wyjazdy na basen, do kina, bal przebierańców, turnieje gier planszowych i ping-ponga, zajęcia plastyczne, konkurs "Mam talent", zabawy na wolnym powietrzu i wiele, wiele innych. Każdego dnia podczas zajęć dzieci mogły posilić się słodkimi smakołykami i owocami oraz skorzystać z napojów.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał nagrodę według miejsc w rankingu w którym zdobywało się punkty w ciekawych konkurencjach np. koleżeństwo, pomoc drugiej osobie, punktualność, dobre zachowanie itp. Tak więc uczestnicy tych zajęć nie mieli czasu na nudę. czas mijał im szybko i ani się obejrzeli jak minęły dwa tygodnie ferii i trzeba było zacząć
przygotowania do szkoły. No cóż wszystko co fajne szybko się kończy, ale nie martwcie się, już za niespełna pięć miesięcy wakacje, znacznie dłuższe i zapewne również przygotowane zostaną jakieś atrakcje. Dziękujemy organizatorom zajęć podczas ferii za ich przygotowanie i przeprowadzenie. Dzieciom się podobało więc było super. Jeszcze raz dzięki.
W. Węglorz