Czwartek, 20 czerwca 2019

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Kultura

Koncerty letnie w Parku Roth

05.07.2013 09:29 | 0 komentarzy | e

Na nudę nie ma szans, bo każdy znajdzie coś dla siebie. RCK zaplanowało jak co roku bogatą ofertę warsztatową na pełne dwa miesiące wakacji, poza tym poranki filmowe i koncerty w Parku Roth.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na koncerty w plenerze, w bardzo lubianym przez mieszkańców Parku im. Miasta Roth, zawsze ściągają rzesze melomanów.

Najbliższy koncert już 14 lipca, tradycyjnie o godz. 16.00. Dla raciborzan wystąpi Trio Akordeonowe. Przed raciborską publicznością Paweł Jurczyk, Jeremiasz Frączek i Grzegorz Jurczyk wystąpili także w ubiegłym roku. Są absolwentami szkoły muzycznej II st. w Zabrzu, gdzie wspólnie szlifowali swoje umiejętności  muzyczne. Tam też powstał pomysł założenia zespołu zainspirowanego słynnym trio akordeonowym „Motion Trio”. Grają głównie muzykę rozrywkową: jazz, blues, rock, pop. W repertuarze zespołu znajdują się  także utwory filmowe i klasyczne. - Własnym opracowaniem i aranżacją znanych motywów chcemy pokazać zalety i piękno tego zmysłowego instrumentu - mówią muzycy.

W kolejną niedzielę 21 lipca w muszli koncertowej wystąpi zespół Quadro Susanna. Jego muzyka to połączenie wielu gatunków z elementami world music, w szczególności z motywami i tematami słowiańskimi oraz utwory autorskie. Wyjątkowość QS to wiele odsłon niesamowitego głosu Susanny oraz pełne ekspresji i wirtuozerii instrumentarium. Utwory wykonywane są w językach i dialektach słowiańskich.

A 28 lipca wystąpi Damski Kwartet Wiolonczelowy, który już miał okazję się zaprezentować przed raciborską widownią. - Chcemy pokazać, że wiolonczela ma olbrzymie możliwości brzmieniowe - mówi liderka zespołu Wioletta Marecka. - Zgranie czterech wiolonczeli nie jest wcale proste ze względu na ten sam rejestr brzmienia, praca nad każdym utworem wymaga dużo większej koncentracji i idealnego zestrojenia. Zespół proponuje tematy muzyczne z popularnych filmów jak "Titanic", czy "Piraci z Karaibów", w jego repertuarze znajdują się zarówno utwory muzyki poważnej, jak i rozrywkowej.

Koncerty w Parku Raciborskie Centrum Kultury planuje także w sierpniu. Na wszystkie jak zwykle wstęp jest wolny.