środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Kultura

Koncert zespołu Voo Voo - wygraj wejściówkę!

05.02.2013 12:44 | 11 komentarzy | e

Na 22 lutego Przystanek Kulturalny Koniec Świata przygotowuje wyjątkowe wydarzenie muzyczne - koncert jednej z najbardziej żywotnych i pracowitych marek w historii polskiej muzyki - Voo Voo.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Zespół wystąpi o godz. 20.00, w pełnym składzie:

Wojciech Waglewski - gitary, śpiew

Mateusz Pospieszalski - saksofony, śpiew

Karim Martusewicz - bas

Michał Bryndal - perkusja

Koncert ten ma charakter klubowy - elitarny i iniepowtarzalny. Będzie jedyną okazją do bezpośredniego spotkania w kameralnym gronie z polskimi muzykami światowej klasy i usłyszenia po raz pierwszy na żywo kawałków z nowej płyty Voo Voo zatytułowanej "Nowa Płyta". Liczba miejsc na koncercie jest ograniczona, bilety są dostępne w przedsprzedaży aż do wyprzedania.

Voo Voo istnieje nieprzerwanie ćwierć wieku. W ich nagraniach usłyszeć można echa najróżniejszych światów, dziś już klasycznych, ale nade wszystko bardzo osobisty świat Voo Voo. Bo przecież najwybitniejsze - a pisane przystępnym językiem - dzieła tego zespołu wciąż pozostają inspiracją dla twórczych poszukiwań współczesnej muzyki. Czy Voo Voo gra jazz? Tak, bo w tym graniu jest jazzu nieskończoność i rozpęd. Czy gra rocka? Tak, bo w tym graniu jest rocka prostota. Czy gra coś jeszcze? Na pewno. Gra dużo!

A w przypadku nawet najbardziej rockowych dokonań tego bandu słychać elementy muzyki etnicznej, albo klasycznej, czasem takie też niekonwencjonalne instrumentarium. Zespół lubi dialogować z artystami z wielu stron świata (od Azji, przez Podhale, po Amerykę Południową i Afrykę), ale lubi też spotykać się „jedynie sam ze sobą”. Wszystko to składa się na sztukę daleką od utartych podziałów i skostniałych rygorów.

W roku 1995, Wojciech Waglewski - lider grupy - został uhonorowany „Paszportem Polityki” za "łączenie muzyki różnych kultur". W latach: 1994, 2008, 2009 został laureatem „Fryderyka” - najważniejszej nagrody polskiego środowiska muzycznego (kategoria: „Kompozytor Roku”). Każdy z muzyków Voo Voo współpracuje również z innymi formacjami. Te doświadczenia pozwalają wciąż udoskonalać oryginalne brzmienie grupy. Ale nikt tak do końca nie wie, jak nazwać tę muzykę… I dobrze - wystarczy słuchać. I to duchem, a nie (tylko) uchem... I pamiętać, że tu, jak w dobrym kinie, niektóre historie wydarzają się poza słowami i poza kadrem!

www.voovoo.pl

Bilety: 50 zł w przedsprzedaży (w pubie Koniec Świata), 55 zł w dniu koncertu.

Wygraj wejściówkę!

Dla naszych czytelników mamy jedną podwójną wejściówkę!

Aby wygrać (do wyboru): 1. Umieść w komentarzu link do swojego profilu na Facebooku i "Poleć!" ten artykuł na swojej ścianie na FB. lub 2. Jeśli nie masz profilu na Facebooku, dodaj komentarz jako zalogowany użytkownik i wpisz Lubię to! Komentarze niezalogowanych użytkowników nie będą brane pod uwagę. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 lutego, do godz. 13.00. Wejściówka będzie do odbioru przed koncertem na Przystanku Kulturalnym.

Wejściówkę otrzymuje Zbigniew Raczyński. Gratulujemy!