środa, 24 lutego 2021

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Kultura

WAŻNE:

Wystawa malarstwa Bogumiła Olszyniaka

26.07.2011 14:40 | 0 komentarzy | e

W siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej, a później w Raciborskim Centrum Informacji można będzie obejrzeć wystawę malarstwa olejnego i grafik Bogumiła Olszyniaka.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bogumił Olszyniak (ur. w 1951 r.) uprawia malarstwo, grafikę i rysunek. Jest pedagogiem, architektem wnętrz. Fascynuje się impresjonizmem, postimpresjonizmem, fowizmem i symbolizmem. Jego prace były eksponowane na wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Swą twórczość prezentował także na wystawach indywidualnych w kraju.

W swych pracach poszukuje światła, które modeluje naszą rzeczywistość i tworzy nieograniczoną paletę barw. W jego przekonaniu, każdy obraz tworzy swoisty spektakl, a środki służące do jego stworzenia są starannie dobraną scenografią. Inspiracje daje mu przede wszystkim krajobraz i jego elementy dostrzegane w otoczeniu.

W jego obrazach wzrok i uwagę przykuwa barwa, światło, ekspresja, śmiałe pociągnięcia pędzla, a także niebagatelna tematyka obrazów.

Wernisaż wystawy w TMZR (ul. Długa 9) odbędzie się 3 sierpnia o godz. 17.00, zaś w RCI (ul. Długa 2) 17 sierpnia, również o godz. 17.00.