Piątek, 22 października 2021

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Kultura

SKAZA potęgą jest i basta! Wielka gala na 10-lecie zespołu [ZDJĘCIA][WIDEO]

09.10.2021 22:55 | 0 komentarzy | tom

Ponad dwustu tancerzy pokazało, czego nauczyli się od Manueli Krzykały - założycielki i serca Skazy - oraz instruktorów Magdaleny Mosek i Denisa Chorego*. Wielka gala na 10-lecie zespołu SKAZA została zorganizowana w Raciborskim Centrum Kultury.

SKAZA potęgą jest i basta! Wielka gala na 10-lecie zespołu [ZDJĘCIA][WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zespół Taneczny Skaza to prawdziwa instytucja. Przez dziesięć lat przewinęło się przez niego setki tancerzy - głównie dzieci i młodzieży, ale również osób dorosłych. Dziś Skaza to wielka rodzina, której głową, sercem i duszą jest Manuela Krzykała. 9 października ta rodzina pokazała, czym jest miłość do tańca. Trudno opisać słowami to przepiękne widowisko. Raz wesołe, innym razem skłaniające do zadumy. Występy tancerzy oklaskiwała publiczność licznie zgromadzona w sali widowiskowej Raciborskiego Domu Kultury. Zachęcamy do obejrzenia obszernej fotorelacji autorstwa Czeska Fotografia, którą wzbogaca materiał filmowy.

Skaza składa się z solistów oraz kilkunastu grup, w których tańczy ponad 200 tancerzy od 5. do 45. roku życia. Zespół szkoli się w takich technikach tanecznych jak taniec klasyczny, taniec jazzowy, taniec współczesny i street dance. Zdobywa nagrody i wyróżnienia w konkursach oraz turniejach tanecznych. Od 2018 jest członkiem Międzynarodowej Federacji Tańca WADF. Wielu członków Skazy należy do Międzynarodowej Organizacji Tańca IDO. W mistrzostwach obu organizacji zarówno grupy jak i indywidualni tancerze zdobyli miejsca na podium.

Największym sukcesem jest wicemistrzostwo świata Agaty Kruszelnickiej w kategorii street dance. I choć zespół ma wyrobiona swoją markę oraz prestiż, to nie tylko zwycięstwa turniejowe są najważniejsze.

Wielka gala z okazji 10-lecia Skazy to wydarzenie dwudniowe. Drugi występ odbędzie się w niedzielę 10 października. Początek o godz. 17.00.

*Denis Chory obecnie nie jest już instruktorem Skazy, ale w zespole wciąż o nim pamiętają. Jego podopieczni odnosili i wciąż odnoszą duże sukcesy, zwłaszcza w street dance.