Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Kultura

O papieżach w bibliotece [WIDEO]

30.11.2020 10:48 | 0 komentarzy | d

Czy to prawda, że każdy może napisać list do papieża Franciszka? Jaki jest ulubiony klub piłkarski Ojca Świętego? I dlaczego nie powiedział mamie wprost o tym, że chce zostać księdzem? Biblioteka na Ostrogu zaprosiła swoich czytelników na kolejne spotkanie online z Jolantą Reisch-Klose, tym razem poświęcone biografiom papieża Franciszka i Jana Pawła II. Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece na Ostrogu” dofinansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Racibórz.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pisanie książki biograficznej to przede wszystkim wielka przygoda. – przekonywała w trakcie spotkania autorka książek „Franciszek-papież tysiąca uśmiechów” i „Dlaczego Jan Paweł lubił wtorki”. Oprócz samej pracy nad książkami Jolanta Reisch-Klose opowiedziała słuchaczom o rodzinie i piemonickich korzeniach rodziny Bergoglio, z której pochodzi Ojciec Święty. Równie ciekawe co sama historia papieża, były liczne dygresje, dzięki którym uczestnicy mogli dowiedzieć się, czym jest Towarzystwo Jezusowe, poznać historię Argentyny, slumsy czy Benedykta XVI.

Sporo uwagi poświecono także opowieści o papieżu Janie Pawle II. Okazuje się, że obu papieży łączyło całkiem sporo - obaj byli w młodości bramkarzami i wielkimi fanami futbolu. A dlaczego Jan Paweł II lubił wtorki? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w książce Jolanty Reisch-Klose, dostępnej w raciborskiej bibliotece.

ZOBACZ WIDEO ZE SPOTKANIA:

źródło: MiPBP Racibórz