środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Kultura

WAŻNE:

Skarpetki kontratakują czyli spotkanie z Justyną Bednarek w raciborskiej bibliotece [WIDEO]

18.11.2020 14:56 | 1 komentarz | d

Jak to się dzieje, że wkładamy do pralki dwie skarpetki, a wyciągamy tylko jedną? Jakie przygody mogą mieć zagubione w czasie prania skarpetki? I czy skarpetka może być głównym bohaterem bestsellerowej serii książek dla dzieci? Raciborska biblioteka zorganizowała kolejne spotkanie autorskie online, tym razem dla fanów Justyny Bednarek.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Justyna Bednarek jako pisarka dla dzieci debiutowała powieścią „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, która głosami czytelników wygrała konkurs Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą "Przecinek i Kropka" 2015, a także zdobyła Nagrodę Literacką m.st. Warszawy 2016. I to właśnie wokół tej książki kręciło się w głównej mierze spotkanie zorganizowane przez Filię nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu, w którym wzięli udział m.in. uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 1 na Ostrogu. Justyna Bednarek opowiedziała młodym słuchaczom o początkach swojej kariery pisarskiej, poleciła kilka najciekawszych jej zdaniem tytułów („Pan Stanisław odlatuje”, „Dobre Miastko. Najlepsze ciastko na świecie”, „Basik Grysik i wrony”, „Dusia i Psinek-Świnek”) oraz zachęciła uczestników do zwiedzania Muzeum Skarpetkowego.

Na koniec autorka przeczytała dzieciom fragment swojej najnowszej książki „Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!”. Książki Justyny Bednarek można wypożyczyć w oddziałach i filiach raciborskiej biblioteki.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece na Ostrogu” dofinansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Racibórz.

źródło: MiPBP Racibórz