Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Kultura

Kultura: on/off. Teatr muzyki (cz. 4). Adam Jarzmik - Harmonia jazzowa w zespole wokalnym

29.10.2020 13:14 | 0 komentarzy | rck

To już ostatni odcinek warsztatów ministerialnego projektu: Kultura: on/off i czwartego bloku tematycznego: TEATRU MUZYKI. W poprzednim odcinku poruszany był temat harmonii jazzowej w kontekście tworzenia kompozycji i aranżacji, a dzisiaj dowiemy się jak stworzyć harmonię jazzową w zespole wokalnym.

Kultura: on/off. Teatr muzyki (cz. 4). Adam Jarzmik - Harmonia jazzowa w zespole wokalnym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Warsztaty poprowadzi Adam Jarzmik z udziałem wokalistek Raciborskiego Centrum Kultury: Joanny Skowyry, Julii Mielnik, Pauliny Świerczek, Wiktorii Śmietany i Justyny Chory. Śpiewanie w zespole nie jest łatwą sztuką, należy dobrze zgrać ze sobą głosy, by pięknie brzmiały. Prezentowana w pierwszej części warsztatów melodia, teraz będzie śpiewana na głosy, dla eksperymentu w różnych stylach muzycznych: latin, swing, ballada. Zobaczcie sami co nam z tego wyszło!

Realizacja video: Patryk Kogut, Perfect View, Michał Dyja.

KULTURA:ON/OFF to projekt realizowany przez Raciborskie Centrum Kultury od czerwca do października w ramach programu ministerialnego KULTURA W SIECI. Składa się on z czterech bloków tematycznych. Pierwszy to TEATR JEDNEGO AKTORA czyli monodram pt. „Szczur bezbarwny” w reżyserii Grażyny Tabor w wykonaniu Marcina Franaszka. Spektakl poprzedzą warsztaty realizowane przez Grażynę Tabor oraz Jerzego Dębinę z udziałem Aleksandry Tabor i Agnieszki Rajdy. Wprowadzą nas one w arkana pracy z ciałem i ruchem, a także w różne techniki teatralne m.in. impostacja, kompozycja scen, które można wykorzystać nie tylko w pracy aktorskiej. Drugi blok to TEATR TAŃCA w reżyserii Manueli Krzykały oraz warsztaty taneczne prowadzone przez Manuelę Krzykałę i Magdalenę Mosek, podczas których będziemy mogli nauczyć się elementów choreografii spektaklu. Motyw przewodni przedstawienia finałowego odnosi się bezpośrednio do odczuć związanych z życiem w okresie pandemii: strachu, samotności, braku kontaktu z drugim człowiekiem. Muzykę do spektaklu tworzy Adam Jarzmik. Trzecia część to TEATR DLA DZIECI, w ramach którego zrealizowany będzie bajka edukacyjna dla najmłodszych w reż. Moniki Kubicy-Skaby pt. W sieci. Spektakl finałowy będzie prezentowany częściowo w języku angielskim i w tłumaczeniu na język migowy. Podczas warsztatów Moniki Kubicy-Skaby i Julity Bożęckiej dzieci poznają podstawy pracy w teatrze oraz stworzą elementy scenografii do spektaklu. Ponadto odbędą się warsztaty z języka angielskiego realizowane przez Edytę Mańkę, które wprowadzą młodych odbiorców w tematykę przedstawienia. Ostatnia część to TEATR MUZYKI wraz z KONCERTEM PIOSENKI MUSICALOWEJ. W ramach tej części będą prowadzone przez Joannę Skowyrę i Adama Jarzmika zajęcia z emisji głosu, pracy z tekstem, śpiewu zespołowego oraz z tworzenia aranży. Finalny koncert odbędzie z udziałem wokalistów RCK.

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

  • Więcej informacji o projekcie i realizowanych warsztatach na:
  • Wydarzeniu na FB: https://www.facebook.com/events/672152123639884/
  • Instagram: @raciborskiecentrumkultury
  • YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=kultura+on+off

źródło: RCK