Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Kultura

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Kultura: on/off. Teatr muzyki (cz. 1). Wprowadzenie do emisji głosu

09.10.2020 18:37 | 0 komentarzy | rck

Zapraszamy na pierwszy odcinek warsztatów części wokalnej ministerialnego projektu RCK pt. Kultura: on/off –TEATR MUZYKI. Dzisiejsze warsztaty poprowadzi instruktor Raciborskiego Centrum Kultury Joanna Skowyra. Będzie to wprowadzenie do emisji głosu.

Kultura: on/off. Teatr muzyki (cz. 1). Wprowadzenie do emisji głosu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Na początku dowiemy się jakimi narządami jesteśmy w stanie wydobywać z siebie dźwięk, ale również jak ich poprawnie używać. Poznamy typy oddychania, sposoby „atakowania” dźwięku oraz rejestry dźwiękowe. Te zajęcia to przede wszystkim spora dawka wiedzy o tym, jak poprawnie pracować z głosem nie narażając się na jego uszkodzenie i nadmierne przesilenie, co jest bardzo częstym zjawiskiem u adeptów sztuki wokalnej. To niezwykle cenna lekcja nie tylko dla wokalistów, ale również wszystkich pracujących głosem.

Realizacja video: Patryk Kogut, Perfect View, Michał Dyja.

KULTURA:ON/OFF to projekt realizowany przez Raciborskie Centrum Kultury od czerwca do października w ramach programu ministerialnego KULTURA W SIECI. Składa się on z czterech bloków tematycznych. Pierwszy to TEATR JEDNEGO AKTORA czyli monodram pt. „Szczur bezbarwny” w reżyserii Grażyny Tabor w wykonaniu Marcina Franaszka. Spektakl poprzedzą warsztaty realizowane przez Grażynę Tabor oraz Jerzego Dębinę z udziałem Aleksandry Tabor i Agnieszki Rajdy. Wprowadzą nas one w arkana pracy z ciałem i ruchem, a także w różne techniki teatralne m.in. impostacja, kompozycja scen, które można wykorzystać nie tylko w pracy aktorskiej. Drugi blok to TEATR TAŃCA w reżyserii Manueli Krzykały oraz warsztaty taneczne prowadzone przez Manuelę Krzykałę i Magdalenę Mosek, podczas których będziemy mogli nauczyć się elementów choreografii spektaklu. Motyw przewodni przedstawienia finałowego odnosi się bezpośrednio do odczuć związanych z życiem w okresie pandemii: strachu, samotności, braku kontaktu z drugim człowiekiem. Muzykę do spektaklu tworzy Adam Jarzmik. Trzecia część to TEATR DLA DZIECI, w ramach którego zrealizowany będzie bajka edukacyjna dla najmłodszych w reż. Moniki Kubicy-Skaby. Spektakl finałowy będzie prezentowany częściowo w języku angielskim i w tłumaczeniu na język migowy. Podczas warsztatów Moniki Kubicy-Skaby i Julity Bożęckiej dzieci poznają podstawy pracy w teatrze oraz stworzą elementy scenografii do spektaklu. Ponadto odbędą się warsztaty z języka angielskiego realizowane przez Edytę Mańkę, które wprowadzą młodych odbiorców w tematykę przedstawienia. Ostatnia część to WARSZTATY WOKALNE I KONCERT PIOSENKI MUSICALOWEJ. W ramach tej części będą prowadzone przez Joannę Skowyrę i Adama Jarzmika zajęcia z emisji głosu, pracy z tekstem, śpiewu zespołowego oraz z tworzenia aranży. Finalny koncert odbędzie z udziałem wokalistów RCK.

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Więcej informacji o projekcie i realizowanych warsztatach na:

Wydarzeniu na FB: https://www.facebook.com/events/672152123639884/

Instagram: @raciborskiecentrumkultury

YouTube: https://www.youtube.com/feed/my_videos

źródło: RCK