Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

Kultura

Cyrk i teatr na FRU 2019

12.08.2019 17:20 | 0 komentarzy | d

Akrobatyczny duet Cia Rampante z Argentyny, arcykomiczny Ian Deadly z Włoch oraz teatr T.Rawa z tajemniczym spektaklem wystąpią podczas tegorocznej odsłony Festiwalu Raciborskiej Ulicy.

Cyrk i teatr na FRU 2019
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

The People vs Ian Deadly to cyrkowe show arcykomicznego aktora. Niezbyt eleganckie zagrywki z widzami, wirtuozerska żonglerka, manipulacja kapeluszem, techniki muzycznej partycypacji publiczności czy improwizacja to tylko część tego, co Ian robi ze śmiertelną powagą.

Cia Rampante to para aktorów i akrobatów, którzy wywołują zawroty głowy i mocno trzymają w napięciu. Compañìa Rampante to synteza magicznych kapeluszy, koła cyrkowego i nowych form interakcji dwóch ciał.

Teatr T.Rawa zagra spektakl "MOMO" łączący liczne style: teatr lalek, teatr przedmiou i japoński teatr ilustracji Kamishibai, dzięki czemu pełen jest rozmachu i stanowi doskonałą rozrywkę dla dzieci i dorosłych.

Działania odbędą się w dniach 30 i 31 sierpnia w Raciborzu na ul. Długiej podczas Festiwalu Raciborskiej Ulicy FRU.

Więcej informacji: www.frufestiwal.pl.

Organizatorem FRU Festiwalu jest Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK. Współorganizatorem jest Miasto Racibórz. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Racibórz oraz Samorządu Województwa Śląskiego.