Wtorek, 15 października 2019

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

Kultura

Koncert galowy „Fedrowani w godce”

14.11.2017 11:57 | 0 komentarzy | AgaKa

Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Vladislavia zapraszają na galę laureatów konkursu gawędziarskiego „Fedrowani w godce”. Koncert odbędzie się 2 grudnia i 5 stycznia o godz. 17:00 w sali widowiskowej WCK.

Koncert galowy „Fedrowani w godce”
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
grudzień
2 sobota

Koncert galowy „Fedrowani w godce”

Start 02.12.2017 o godz. 17:00 cena biletu: 10 zł

Koncert wieńczy przesłuchania, które zostały zaplanowane na 24 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury. Ich uczestnikami są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Podobnie jak w latach ubiegłych muszą oni zaprezentować monolog opowiadający o śląskiej rodzinie lub tradycjach górniczych. Jurorzy wybierają najlepszych gawędziarzy. Podczas Gali obok występów, które skradły serca jury, publiczność będzie miała okazję posłuchać znanych śląskich piosenek oraz zobaczyć koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Vladislavia" pt. "Górnik - odkrywca".

- Koncert galowy „Fedrowani w godce” to co roku wielkie wydarzenie dla Wodzisławskiego Centrum Kultury. Na scenie prezentowane są gwara śląska, tradycje górnicze i śląska sztuka ludowa. To ważne, by pielęgnować naszą tożsamość regionalną – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

 Bilety w cenie 10 zł na koncert 2 grudnia będą do nabycia w dniu koncertu oraz u instruktorów ZPiT Vladislavia. Bilety na koncert styczniowy będą dostępne w przedsprzedaży w kasie WCK jak również w dniu wydarzenia.