Piątek, 28 lutego 2020

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Kultura

Światłoczułe siostry Fober na Zamku [ZDJĘCIA]

10.10.2017 19:04 | 0 komentarzy | (q)

Tego na Zamku Piastowskim w Raciborzu jeszcze nie było! Dziś miał miejsce nietypowy, bo podwójny wernisaż pt. „ŚWIATŁOCZUŁE” sióstr Katarzyny i Małgorzaty Fober z Cieszyna. Katarzyna prezentowała rzeźbę a Małgorzata fotografie.

Światłoczułe siostry Fober na Zamku [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Starsza z sióstr, Katarzyna Fober urodziła się 8 listopada 1984 r. w Cieszynie. W 2004 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. W 2011 roku obroniła dyplom pt. „Modlitwa” z wyróżnieniem dziekańskim na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni prof. Antoniego Janusza Pastwy. Od roku 2011 pracuje na stanowisku asystentki i wykładowcy w pracowniach Rzeźby i Działań Przestrzennych na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W kraju i zagranicą prezentuje swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Uczestniczy w międzynarodowych sympozjach rzeźbiarskich i festiwalach sztuki.

Druga z sióstr, Małgorzata Fober urodziła się w Cieszynie 26 grudnia 1985 roku. W 2005 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. W latach 2006 - 2012 studiowała na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych, początkowo w pracowni prof. Wiesława Koronowskiego, a następnie u prof. Kazimierza Raby. Równolegle w ramach zajęć do wyboru studiowała reklamę wizualną i fotografię. W 2012 roku ukończyła studia realizując rzeźbę dyplomową pod kierunkiem prof. Kazimierza Raby zatytułowaną „Kazanie do ludzi”, która była prezentowana na wystawie „Najlepszych dyplomów wyższych szkół artystycznych” w galerii „Arsenał” ASP Gdańsk’ 2012”. W 2016 roku rozpoczęła studia doktoranckie na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Nagradzana zarówno w krajowych jak i międzynarodowych konkursach fotograficznych.

Wystawę będzie można oglądać do 31 października, poniedziałek – piątek od 9.00 do 16.00, oraz sobota – niedziela od 10.00 do 18.00. Wstęp po wykupieniu biletu w Punkcie Informacji Turystycznej – parter (budynek bramny). Zwiedzanie co pełną godzinę z przewodnikiem. Zainteresowane grupy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny +48 32 700 60 52 lub e-mailowy: promocja@zamekpiastowski.pl.