Wtorek, 19 czerwca 2018

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Kultura

Uczniowie z Brzezia i Ocic na spotkaniu z autorką popularnych książek dla dzieci

13.09.2017 08:25 | 0 komentarzy | ż

Autorka książek dla dzieci - Małgorzata Strękowska-Zaremba gościła w Raciborzu.

Uczniowie z Brzezia i Ocic na spotkaniu z autorką popularnych książek dla dzieci
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poniedziałek 11 listopada w raciborskiej bibliotece gościła popularna autorka książek dla dzieci, znana m.in. z serii o Detektywie Kefirku czy Filipku – Małgorzata Strękowska-Zaremba. Pisarka spotkała się z uczniami klas trzecich raciborskich szkół podstawowych w Brzeziu i Ocicach.

Na początku dzieci dowiedziały się w jakim celu organizuje się spotkania autorskie, jak można zdobyć autograf oraz których pytań lepiej nie zadawać pisarkom. Małgorzata Strękowska-Zaremba przeczytała uczniom zabawne fragmenty dwóch książek: „Złodzieje snów” oraz z serii o Filipku Zaskrońcu, który co chwilę pakuje się w różne tarapaty a nawet… rapowała zupełnie jak bohater jej książek.

Dzieci dowiedziały się także jaki smak mają książki, chętnie udzielały odpowiedzi na zadane zagadki literackie i obiecały nie zniechęcać się po przeczytaniu jednej książki, która akurat nie przypadnie im do gustu. Na koniec uczestnicy spotkań podziękowali pisarce za ciekawe spotkanie brawami, a wszyscy zainteresowani mogli kupić książki autorki i uzyskać autograf.

źródło: MiPBP w Raciborzu, oprac. żet