środa, 20 czerwca 2018

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Kultura

Raciborska kaplica zamkowa wyróżniona w prestiżowym konkursie

20.04.2017 10:13 | 0 komentarzy | ż

Kaplica zamkowa Świętego Tomasza Becketa w Raciborzu otrzymała wyróżnienie w konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany 2017”.

Raciborska kaplica zamkowa wyróżniona w prestiżowym konkursie
Kaplica zamkowa Świętego Tomasza Becketa w Raciborzu przed renowacją i po renowacji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 Kaplica była jedynym zabytkiem z województwa śląskiego spośród 41 obiektów zakwalifikowanych do oceny w kategorii ochrony wartości zabytkowej pojedynczego obiektu.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie odbyło się 19 kwietnia podczas uroczystej gali obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w Bydgoszczy. Organizatorem wydarzenia był Narodowy Instytut Dziedzictwa wraz z Miastem Bydgoszcz. Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, środowisk konserwatorskich, specjaliści od ochrony zabytków, przedstawiciele środowisk naukowych i opiniotwórczych, osoby zasłużone kulturze i ochronie zabytków.

Gala transmitowana była w TVP Kultura. Wyróżnienie dla kaplicy zamkowej odebrał wicestarosta raciborski Marek Kurpis. Laureatem w kategorii "Utrwalenie wartości zabytkowej obiektu"  został kościół NMP w Malborku.

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, oprac. żet