Poniedziałek, 24 czerwca 2019

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Kultura

Rekord wszechczasów Klubu Konesera

19.04.2017 06:41 | 0 komentarzy | ma.w

280 karnetów sprzedało Kino Bałtyk w swoim klubie filmowym, na kwartał od kwietnia do czerwca. Tym samym już ustanowiło rekord sprzedaży i wprowadziło limit 300 karnetów, by umożliwić dostęp do klubu widzom zainteresowanym pojedynczymi seansami.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Już nawet ja sam mam problem by znaleźć sobie wolne miejsce na sensach klubu – śmieje się Krystian Haas kierownik kina Bałtyk. Kolejne pokazy cieszą jego rozkochane w filmach serce, a tym bardziej księgowe kina. Na ostatnich seansach – „La la land” i „Milczeniu” było odpowiednio po 230 i 280 widzów. Pojemność kina wynosi 333 fotele, więc do kompletu niedaleko. – W takim tempie sprzedaży, wrócą do łask tzw. koniki. Będą sprzedawać karnety pod kinem, bo kasie ich zabraknie – żartuje Haas.

W kwietniu klub pokaże jeszcze głośną „Sztukę kochania” o Wisłockiej, a w maju „Powidoki” Wajdy z główną rolą Lindy. Widzów powinno też zainteresować „Królestwo”, francuski dokument zamykający serię „Makrokosmos” i „Mikrokosmos”. Na czerwiec K. Haas przygotował pokazy słynnej „Jackie”, niemieckiego „Fukushima. Moja miłość”, francuskich „Martwych wód” z Juliette Binoche oraz „Captain Fantastic”.

(m)