Sobota, 20 lipca 2019

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Kultura

Grażyna Tabor uczyła dzieci aktorstwa

27.07.2016 07:30 | 0 komentarzy | ż

Jak budować postać na scenie, stworzyć etiudę, jak zbudować dramaturgię - podstaw sztuki aktorskiej mogli dziś dotknąć uczestnicy warsztatów teatralnych zorganizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Nędzy. Zajęcia poprowadziła znana raciborska artystka Grażyna Tabor.

Grażyna Tabor uczyła dzieci aktorstwa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wszystko odbywało się w formie zabawy. - Chodziło o to, żeby zajęcia były lekkie i zabawne i żeby młodzież troszkę teatrem zarazić - mówiła prowadząca.

Jak mówi Grażyna Tabor, podczas pierwszych zajęć trudnych zadań nie było, mimo to, na pewno było dynamicznie i ciekawie. - Było dużo zadań na uważność, koncentrację i refleks - mówiła instruktorka.

Grupa warsztatowa była mieszana - młodsi chłopcy i starsze dziewczyny. - To dobrze, bo interesująca jest wtedy wymiana doświadczeń i energii. Jest dynamicznie - uważa Grażyna Tabor.

W grupie znalazła się 11-letnia Natalia. - Jestem zaskoczona, że aktorstwo mnie tak zainteresowało! - mówiła. - Zadania były bardzo ciekawe. Musieliśmy się wcielić w różne postaci - był czarodziej, złodzieje, przechodnie - relacjonuje. Tatiana marzy o byciu aktorką. - Największą sztuką jest wcielenie się, wczucie się w graną postać - stwierdziła.

Akcja Lato w Nędzy dobiega powoli końca. Wielki finał w piątek 29 lipca od godziny 11.00 na terenie Gminne Ośrodka Sportu i Rekreacji.

źródło: UG Nędza