środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Kultura

Koncert w Rybniku. Zespół Hurts wystąpi 28 sierpnia na stadionie

16.06.2016 15:18 | 0 komentarzy | (q)

Dziś o godz. 15.00 na specjalnej konferencji prasowej została ogłoszona gwiazda koncertu Rybnik 2016. Jest to brytyjski duet Hurts. Wystąpi on w ramach Music & Water Festival.

Koncert w Rybniku. Zespół Hurts wystąpi 28 sierpnia na stadionie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Angielski duet muzyki elektronicznej pochodzący z Manchesteru. Składa się z dwóch osób: Theo Hutchcraft – wokal, Adam Anderson – elektonika, gitara. Hurts to połączenie electro popu i synthpopu w latach 80. Ich muzyka to bardzo subtelne i nastrojowe dźwięki, przenoszące słuchacza w eteryczny i sensualny świat. Inspiracją muzyczną dla Hurts są zespoły: Depeche Mode, Righteous Brothers, Prince, Pet Shop Boys, New Order, czy wokalista znany, jako Falco. Hurts łączy w sobie styl końca lat 80. XX wieku z przebojowością muzyki pop XXI wieku. Wiele czerpią ze stylu zwanego disco lento, czyli powolne disco, z którym mieli styczność we Włoszech.

Debiutancki album „Happiess” ukazał się w 2010 roku i mimo mieszanych recenzji, osiągnął wielki sukces. W Polsce płyta pokryła się platyną. W 2013 roku premierę miał album „Exile”.

Woda, muzyka, zabawa

Tworząc Music & Water Festival pragniemy wpisać się w nurt odkrywania muzyki na żywo, wspólnego przeżywania emocji w unikalnej formule. Tę świeżość zbudujemy zarówno nowoczesnym brzmieniem, modnymi trendami, muzyką, jak i wodą, czerpaniem radości, jaką ona daje - zapowiadają organizatorzy.

Bilety

Ceny biletów będą uzależnione od czasu podjęcia decyzji zakupowej oraz wybranych miejsc. Dla wszystkich fanów Water & Music Festival przygotowaliśmy trzy kategorie karnetów w cenie: 89 zł (Karnet Bronze), za 99 zł (Karnet Silver) i 139 zł (Karnet Golden).

Taniej dla Rybniczan

Przedsprzedaż w dniach 20 i 21 czerwca 2016. Dla mieszkańców Rybnika, fanów Zespołu Hurts, dla osób zapisanych w newsletterze eventim.pl oraz dla uczestników Dni Rybnika przygotowane zostaną specjalne kody umożliwiające zakup karnetów przez internet w przedsprzedaży w dniach 20 i 21 czerwca. Bilety po 21.06 będą dostępne na stronie eventim.pl, w kasie Teatru Ziemi Rybnickiej oraz we wszystkich stacjonarnych punktach sprzedaży sieci Eventim. Kody zostaną podane już wkrótce.

Miejsce festiwalu

Stadion Miejski, Kąpielisko Ruda, ul. Gliwicka 72, Rybnik.

Więcej o imprezie w następnym wydaniu Tygodnika Rybnickiego