Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Kultura

Atlantyda kolędowała w Matce Bożej [ZDJĘCIA, AUDIO]

29.12.2015 09:41 | 0 komentarzy | ż

Kolędy te znane i mniej znane zabrzmiały w kościele pw. Matki Bożej za sprawą Klubu Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej "Atlantyda". - Kolędy może czasem o innej melodii i w zmienionej interpretacji, ale najważniejsze, że wszystkie na chwałę Pana Boga - mówiła przed koncertem prowadząca zespół Irena Hlubek.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W kościele zaprezentowali się zarówno młodzi artyści na stałe związani z "Atlantydą", jak i zaproszeni do występu goście. Nie mogło zabraknąć takich pieśni jak: „W żłobie leży”, „Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje”, „Hej w Dzień Narodzenia”, „Bóg się rodzi”, „Cicho, cicho Pastuszkowie”, czy „Pójdźmy za Gwiazdą”.

- Mamy bożonarodzeniowy czas, no więc gdzie śpiewać kolędy najlepiej, najlepiej właśnie w kościele.  Atlantyda jeszcze nie występowała w kościele Matki Bożej, także stąd pomysł, żeby właśnie tutaj zaśpiewać - mówiła dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury Joanna Maksym-Benczew.

fragment koncertu 1.mp3

Młodzi artyści w świątecznym repertuarze czuli się bardzo dobrze. - Atmosfera i czas sprzyja takiemu repertuarowi, nadal świętujemy, bo trwa oktawa, a myślę, że każdy lubi kolędować, szczególnie my, którzy gdzieś tam gramy, śpiewamy. Ja z chęcią tutaj wystąpię - mówiła Patrycja Zajda.

- Bardzo lubię kolędować, to jest kolejny sposób na to, żeby chwalić Pana. Mamy bardzo ciekawych muzyków, więc też fajnie - dodała Magda Hołyk.

W koncercie wzięli udział również muzycy występujący z "Atlantydą" gościnnie. - Atlantyda to różnorodność głosów, dźwięków, zawsze to ciekawe wydarzenie, nie tylko w momencie kiedy się występuje, gra, ale też kiedy się po prostu słucha innych - mówił Jakub Osiecki.

fragment koncertu 2.mp3

- Lubię szczególnie nasze rodzime kolędy. Są piękne, dzisiaj też pewnie kilka ładnych zagramy - dodał Paweł Piec.

Koncert był kolejną dobrą okazją, by "Atlantydy" posłuchać i kto wie, może podjąć decyzję o dołączeniu do grupy. - Usilnie szukamy instrumentalistów, szczególnie gitarzystów i pianistów. Zapraszamy bardzo serdecznie młodych ludzi, odważnych, twórczych, którzy lubią akompaniować, a może czasami śpiewać - mówiła Irena Hlubek. Chętni powinni się zgłaszać do Raciborskiego Centrum Kultury. Próby odbywają się w piątki od godz. 15:15 w sali 105 przy ul. Chopina 21.

W marcu "Atlantyda" będzie obchodzić swój okrągły jubileusz 20-lecia działalności.

źródło: RCK