środa, 13 listopada 2019

imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna

RSS

Kultura

Piosenka szantowa zabrzmi na przystani kajakowej

03.09.2015 08:38 | 0 komentarzy | ż

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza 12 września o godz. 17.00 na przystań kajakową w Parku Zamkowym w Raciborzu, gdzie odbędzie się koncert zespołów Perspektywa Okolicy i Carta Marina. Zagrają utwory z repertuaru muzyki szantowej i irlandzkiej.

Piosenka szantowa zabrzmi na przystani kajakowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Perspektywa Okolicy" jest dobrze już znany raciborskiej publiczności. Zdobywa nagrody na wielu festiwalach i konkursach. Zespół jest kolejnym etapem twórczego rozwoju założyciela Grzegorza Zimałki. Muzyka na poważnie w jego życiu zaistniała na początku lat 90-tych. Wtedy to założył egzystencjonalną grupę poezji śpiewanej „Dlaczegoja”, w której śpiewał i grał na gitarze. Wraz z pozostałymi członkami ówczesnego zespołu grywał w kraju i zagranicą.

- Z biegiem lat po zawartych w tekstach pytaniach „dlaczego”, przyszedł czas na pytanie: „jak”. I w ten naturalny sposób został powołany do życia nowy zespół pod nazwą „Perspektywa Okolicy” - mówi Grzegorz Zimałka.

W ostatnich miesiącach wiele się działo: muzycy weszli do studia i nagrali kilkanaście utworów, grali koncerty i brali udział w festiwalach. - Powrót do muzyki jest jakby naturalną kontynuacją tego, co rozpoczęło się wiele lat temu - mówił w jednym z wywiadów Daniel Siedlok grający na gitarze elektrycznej. - Spotkaliśmy się po latach i zaczynamy nowy rozdział w życiu - dopowiedział Leszek Prędkiewicz grający na gitarze basowej.

Wraz z zespołem "Carta Marina" zagra na przystani kajakowej w Parku Zamkowym w Raciborzu 12 września o godz. 17.00.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć podsumowanie dwudniowego pleneru malarskiego, pod kierunkiem Andrzeja Śliwickiego.

źródło: RCK, fot. OQL