Piątek, 22 października 2021

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Młodzi analitycy z Raciborza zostali wyróżnieni na Konferencji Młodych Chemików w Krakowie

28.09.2021 11:31 | 0 komentarzy | ż

Uczniowie na potrzeby konferencji napisali abstrakt pt.: "Co może mieć wspólnego mycie zębów z procesem technologicznym otrzymywania bieli tytanowej?" oraz wykonali poster (plakat naukowy).

Młodzi analitycy z Raciborza zostali wyróżnieni na Konferencji Młodych Chemików w Krakowie
Uczniowie Monika Chrószcz, Patrycja Krupa i Kacper Choroba z nauczycielką Haliną Marcol podczas konferencji na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek 24 września na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się I Uczniowska Konferencja Młodych Chemików. Drużyna techników analityków Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu znalazła się w gronie 11 wyróżnionych autorów prac w dziedzinie: "Chemia dla zrównoważonego rozwoju".

Drużyna z klasy IIIA4 w składzie: Patrycja Krupa, Kacper Choroba, Monika Chrószcz opisali eksperyment, w którym dzieci z przedszkoli w Gaszowicach i Żorach realizowały projekt zużycia wody podczas porannej higieny jamy ustnej. Zebrane wyniki zostały porównane do zużycia wody w procesach technologicznych, głównie w procesie otrzymywania barwnika – bieli tytanowej – stosowanego do produkcji niektórych past do zębów.

źródło: CKZiU nr 1 w Raciborzu, oprac. ż